Спеціальні потреби

Щоб уникнути пандемій, потрібно заборонити продавати дичину на ринках, - експерт ООН


В ООН закликали заборонити ринки, на яких продаються дикі тварини, подібні до ринку в китайському Ухані, з якого, за повідомленнями, почалась пандемія COVID-19.

З таким закликом виступила в.о. виконавчого секретаря Конвенції ООН з біорізноманіття Елізабет Марума Мрема.

Китай тимчасово заборонив роботу ринків, де часто в антисанітарних умовах утримувались дикі тварини, такі як вовченята, ящірки, летючі миші, на продаж.

Збереження екосистем та біорізноманіття допоможе нам стримати поширення деяких з цих хвороб
Елізабет Мрема

Водночас посадовиця зауважила, що заборона має зважати на те, що існують громади, наприклад в Африці, які залежать від полювання і продажу дичини, а також забезпечити, щоб торгівля не перейшла в тінь.

Існує зв‘язок між руйнуванням природи та новими людськими хворобами, зазначила вона.​

«Збереження екосистем та біорізноманіття допоможе нам стримати поширення деяких з цих хвороб. Те, як ми обробляємо землю, використовуємо ґрунти, захищаємо прибережні екосистеми і як ставимось до лісів може зруйнувати майбутнє, або допоможе нам жити довше.

Ми знаємо, наприкінці 1990-х в Малайзії поширився вірус Ніпа. Вважалось, що вірус поширився через лісові пожежі, посухи, через які летючі миші, яки зазвичай переносять цей вірус, перебрались з лісів на торф’яники. Так заразились фермери, які заразили інших людей і це призвело до поширення вірусу.

Дві третини нових інфекцій тепер приходять з дикої природи
Елізабет Мрема

Втрата біорізноманіття стає потужним рушієм виникнення деяких із цих вірусів. Масштабна вирубка лісів, фрагментація та спустошення ареалів проживання, інтенсивне сільське господарство, наша система харчування, торгівля видами тварин та рослин, антропогенна зміна клімату - все це призводить до втрати біорізноманіття а також появи нових хвороб. Дві третини нових інфекцій тепер приходять з дикої природи», - наголосила вона.

Минулого тижня директор Національного інституту США з алергій та інфекційних хвороб д-р Ентоні Фаучі також закликав Китай закрити ринки дичини.

«Я не розумію, чому при такій кількості хвороб, що виникають з незвичної взаємодії людей та тварин, ми це не закриваємо. Не знаю що має статись, щоб ми це усвідомили», - наголошував експерт.

Дивіться також: Святити кошик через екран компютера: Великдень в умовах карантину. Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG