Спеціальні потреби

ФБР назвало пов’язану з РФ групу хакерів відповідальною за кібернапад на виробника м‘яса JBS


Фото: завод JBS з пакування м’яса, Мічиган

Росія має зупинити подібні кібернапади і не надавати прихисток злочинцям, говорить Держсекретар США

За кібернападом на найбільшого світового виробника м’яса, компанію JBS, стоїть пов’язана з Росією група хакерів Revil, повідомили в ФБР.

«Ми відносимо напад на JBS до REvil та Sodinokibi і ретельно працюємо над притягненням цих діячів до відповідальності, - заявило ФБР. - Ми продовжуємо працювати над тим, щоб створити ризики та наслідки і притягнути винних кібердіячів до відповідальності».

Через напад, JBS був змушений зупинити дев‘ять заводів із виробництва яловичини у США, повідомляють американські ЗМІ з посиланням на інформацію Об‘єднаної спілки працівників харчової промисловості та торгівлі США (UFCW). Загалом JBS має 84 об‘єкти у США, де працює більше 64 000 людей. В компанії повідомили, що зможуть поновити роботу всіх своїх заводів у четвер.

Очікується, що президент США Джо Байден обговорить питання кібернападів під час зустрічі з російським президентом Володимиром Путіним, що відбудеться 16 червня.

Як повідомив раніше Білий дім, президент доручив провести стратегічний аналіз загрози, пов'язаної з атаками вимагачів.

«Ми вважаємо, що це питання увійде до тих, які президент обговорить з президентом Путіним на саміті», - сказала прес-секретар Білого дому Джен Псакі.

Минулого місяця з російськими зловмисниками пов‘язували кібернапад на трубопровід Colonial, що постачає 45% палива на Східне Узбережжя США. Тоді кібернапад призвів до нестачі пального в деяких регіонах.

Росія має зупинити подібні кібернапади і «не надавати прихисток злочинцям, задіяним до таких нападів». Про це заявив Держсекретар США Ентоні Блінкен, в інтерв’ю іспанському виданню в середу.

Компанія, відповідальна за цей напад, її керівники були і тепер перебувають в Росії, тому, гадаю, Росія зобов‘язана забезпечити, щоб таке не продовжувалось
Держсекретар США Блінкен про кібернапад на Colonial

«На жаль, ми бачимо новий фронт кіберзагроз і це злочинні організації, що використовують так звані «програми-вимагачі», щоб тримати в заручниках компанії, тримати в заручниках критичну інфраструктуру задля фінансового зиску», - заявив Блінкен.

«Гадаю, це обов‘язок кожної країни робити все можливе, щоб знайти ці компанії, притягнути їх до правосуддя, включаючи з питання нападу на Colonial Pipeline. Компанія, відповідальна за цей напад, її керівники були і тепер перебувають в Росії, тому, гадаю, Росія зобов‘язана забезпечити, щоб таке не продовжувалось», - додав посадовець.

Дивіться також: Кібератаки на компанію-переробника м’яса JBS та Колоніальний трубопровід буде однією з тем зустрічі Байдена і Путіна у Женеві, -Псакі. Відео

Facebook Forum

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG