Спеціальні потреби

Конгресмени США попереджають про зростаючу загрозу Росії проти Радіо Свободи/Радіо Вільної Європи


П’ятеро конгресменів, як від Демократичної, так і від Республіканської партій, закликали президента США Джо Байдена відреагувати на “зростаючу загрозу з Росії проти Радіо Свободи/Радіо Вільної Європи, РС/РВЄ”.

“Ми закликаємо Адміністрацію Байдена негайно вступити в контакт з російським урядом” з цього питання", - йдеться у листі членів Комітету із закордонних справ Палати представників США.

Документ підписали голова комітету демократ Грегорі Мікс, республіканець Майкл Маккол, демократка Марсі Каптур, республіканець Адам Кінзінгер, демократ Вільям Кітінг.

Радіо Свобода/Радіо Вільна Європа фінансується Конгресом США. Росія звинувачує журналістів цього ЗМІ у порушенні місцевого законодавства щодо “зарубіжних агентів”, журналістам загрожують штраф та кримінальні обвинувачення.

Нещодавні поправки до цього закону у Росії вимагають від медіа організацій, що отримують фінансову підтримку з-за кордону, позначати свій контент як такий, що створений “зарубіжним агентом”.

У листі конгресменів мовиться, що журналісти відмовилися позначати свій контент через “побоювання, що це дискредитує їхню роботу”.

Члени Палати представників закликали адміністрацію Байдена негайно дати чітко зрозуміти російському уряду, що “ці обмеження щодо РС/РВЄ, їхніх працівників та партнерів, є неприйнятними. І зокрема, що приведення персоналу РС/РВЄ до кримінальної відповідальності матиме серйозні наслідки”.

Законодавці рекомендують адміністрації Байдена розглянути можливість запровадження санкцій щодо російських посадовців, а також вимагати більше взаємних дій у відповідь між умовами, в яких перебувають “західні ЗМІ, такі як РС/РВЄ” всередині Росії та умовами, в яких працюють англомовні російські державні ЗМІ, як то Russia Today та Спутнік, на території США”.

Радіо Свобода/Радіо Вільна Європа курує державна Агенція США із глобальних медіа, яка також опікується "Голосом Америки".

За словами критиків Кремля, закони щодо зарубіжних агентів у Росії застосовують свавільно для переслідування громадських організацій, захисників прав людини, політичних активістів.

Координатор програм Європи та Центральної Азії у Комітеті із захисту журналістів Гулноза Саїд заявила минулого тижня, що це російське законодавство використовують для “цензури журналістів, переслідування та погроз медіа-організаціям”.

Правозахисна організація “Міжнародна амністія” заявила, що цей закон “суттєво обмежить і зашкодить роботі не лише організацій громадянського суспільства, які отримують кошти з-поза меж Росії, але й багатьом іншим групам”.

Дивіться також: Інтерв'ю із режисером драми-дистопії на Донбасі-2025 «Атлантида»


Facebook Forum

XS
SM
MD
LG