Спеціальні потреби

Актуально

Американські волонтери почнуть повертатися в Україну не раніше жовтня

Волонтери Корпусу миру в Україні, 2019 рік

Про це в інтерв’ю «Голосу Америки» повідомив директор Корпусу миру США в Україні Майкл Кетовер

Коли в середині березня Корпус миру оголосив термінову евакуацію через пандемію коронавірусу, багато хто з добровольців навіть не встиг попрощатися з прийомною родиною, з українськими колегами. Як згадує Майкл Кетовер, волонтери дуже сумували, залишаючи Україну. Одні з них на той час прослужили тут уже півтора року, інші склали присягу 7 місяців тому. Щойно налагодили партнерські стосунки, увійшли в курс справ на місцях, тільки почали розмовляти українською і російською.

Майкл Кетовер: «Це був справжній шок для них. В аеропорту вони всі повторювали: ми повернемось, ми не можемо дочекатися, коли зможемо повернутись».

«Голос Америки»: Нинішня евакуація – друга в історії Корпусу миру США в Україні. Перша була у лютому 2014-го, за часів Майдану. Тоді волонтери повернулися лише через півтора року. Які прогнози цього разу?

1 жовтня 2020 року – це дата, яка нам здається найбільш оптимістичною


Майкл Кетовер: 1 жовтня 2020 року – це дата, яка нам здається найбільш оптимістичною для відновлення роботи Корпусу миру в усьому світі. Є країни, більш благополучні з погляду епідемічної ситуації: мало випадків коронавірусу, майже немає смертей. Вони, можливо, відкриються раніше.

Тут в Україні ми розраховуємо на кілька фаз повернення. Спочатку– маленькі групи, як ми це робили після попередньої евакуації, а потім решта, щоб відновити нашу присутність. Зараз розглядається саме така стратегія.

Раніше, до пандемії, ми планували прибуття великої групи (150 волонтерів) у серпні. Тепер це перенесено на березень наступного року. Саме тоді, як ми вважаємо, зможемо знову запросити велику групу.

Але цієї осені – сподіваємося – зможемо прийняти, як ми це називаємо, «реінституційну» групу. Це ті волонтери, які вже знають мову, мають певні знання з культури, встановлені зв’язки з українцями. Ідея полягає у тому, щоб повернути їх назад до їхніх громад. Якщо, звичайно, українські партнери далі зацікавлені.

«Голос Америки»: Хоч волонтерів евакуювали, офіс Корпусу миру в Україні продовжує працювати. Чи ви підтримуєте зв’язки з евакуйованими добровольцями? Якщо так, то чим вони зараз займаються вдома у США, які їхні плани?

третина евакуйованих добровольців продовжують свою волонтерську діяльність віртуально


Майкл Кетовер: Ми підтримуємо зв’язки з ними всіма. І я щасливий повідомити, що принаймні третина евакуйованих добровольців продовжують свою волонтерську діяльність віртуально, у віддаленому режимі. Працюють з українськими молодіжними клубами, проводять тренінги з фінансової грамотності, навчання за програмою PEPFAR (Надзвичайна ініцатива Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД). Волонтери організували також клуби з вивчення англійської мови онлайн для школярів, учителів, ветеранів.

Ось учора я спілкувався з одним із наших добровольців, який до евакуації служив у Луцьку, допомагаючи реалізувати програму DOBRE. Зараз він продовжує – онлайн – залучати українську молодь до процесів децентралізації.

Отож ми й далі працюємо в Україні. Різниця полягає тільки у тому, що тепер волонтери роблять це дистанційно.

більшість уже підтвердили, що хочуть повернутися


Щодо планів – більшість уже підтвердили, що хочуть повернутися. І наші українські партнери повідомили, що на це сподіваються. Тож ми повернемо усіх, як тільки з’явиться така можливість.

«Голос Америки»: Чи плануються, після відновлення роботи місії, новинки до ваших програм?

Майкл Кетовер: Ми тут тому, що Міністерство освіти запросило нас викладати англійську мову. Це наш основний проект, і ми продовжимо це робити. Плануємо також додати деякі програми з інформаційних технологій. Спробуємо подивитися, як може виглядати шкільне навчання в майбутньому, якщо вакцину від коронавірусу не буде так швидко знайдено.

Два інші наші основні проекти – з молодіжного розвитку та розвитку громад. Це далі залишається для України пріоритетом, і ми далі над цим працюватимем. З урахуванням змін, які приніс у світ COVID-19.

«Голос Америки»: До епідемії українська місія Корпусу миру була найбільшою в світі. Який Ваш прогноз: чи збереже вона цей статус, коли пандемія вщухне?

Майкл Кетовер: Я пишаюся тим, що українська програма Корпусу миру є найбільшою в світі. Позаторік ми мали 461 волонтера, а торік 432 американських волонтери, які перебували тут одночасно.

Україна надзвичайно важлива для Сполучених Штатів – і з геополітичної, і з культурної точки зору. І Корпус миру тут фокусується не тільки на тому, щоб допомагати уряду в здійсненні його програм, але й у тому, щоб вибудовувати стосунки. Коли американська молодь налагоджує контакти з українською молоддю, то у сучасному світі, де є соціальні медіа, ці зв‘язки можуть тривати все життя.

Тож ми дуже пишаємося тим, що маємо тут, в Україні, найбільшу місію в світі.

ми сподіваємося знову бути найбільшими


І так, ми сподіваємося знову бути найбільшими. Побачимо тільки, якою буде ситуація з коронавірусом.

Дивіться також: Емігрант із Узбекистану знайшов покликання до малярства... в американській в’язниці. Відео

Всі новини дня

Трубопроводи Північний потік 1 і 2 не дають газу Європі, але витікають

Міністр економіки Німеччини Роберт Габек на газовій станції в Любміні в Німеччині, де газопровід Північний Потік виходить з Балтійського моря на сушу

Данія і Швеція повідомили про витікання газу з непрацюючих трубопроводів Північний потік 1 і 2, що пролягають по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини.

Інциденти ставлять під ще більший сумнів можливість швидкого відновлення постачання російського газу до Європи в обсягах необхідних для зимового періоду.

Причини витікання газу на трьох, як вважають зараз, нитках трубопроводів біля данського острова Борнгольм не відомі, але офіційні представники називають ситуацію дуже незвичайною.

Північний потік 1 був найбільшим маршрутом постачання російського природного газу у Європу, але на тлі активізації війни Росії з Україною контрольована російською державою компанія Газпром спочатку скоротила транспортування ним газу, а в серпні повністю припинила, пославшись на технічні проблеми ускладнені, як заявили у Москві, західними санкціями.

Північний потік 2 споруджений, але так і не запрацював після того, як уряд Німеччини закрив проект на тлі лютневого російського вторгнення в Україну.

Транзит російського газу до Європи триває через газотранспортну систему України, але у скорочених обсягах, і українці закрили один з маршрутів, вказавши на втручання російських окупаційних військ на українській території.

Впродовж весни і літа Росія відмовилася продавати газ Болгарії, Данії, Польщі, Фінляндії, а також нідерландській компанії Gasterra і частково компанії Shell після того, як вони відкинули вимоги Москви платити за газ у російських рублях.

Найбільша країна ЄС - Німеччина заявляє, що на понад 80% заповнила запаси газу у сховищах і Європа активізувала пошуки альтернативних джерел палива, але проблеми з постачанням спричинили різкі зростання цін на енергію.

Шведська мореплавна служба повідомила про два місця витоку газу з трубопроводу Північний потік 1 після того, як Данія оголосила обмеження руху суден довкола витоку виявленого на Північному потоку 2.

Данська служба, яку цитує служба новин Reuters, вказує, що у зоні витоку газу судна можуть втратити здатність триматися на воді, а крім того є загроза вогню.

Також витік газу в повітря збільшує в атмосфері парникові гази, що впливають на клімат.

Газопровід Північний Потік 1 сягає 1 224 кілометри від Виборга в Росії до Любміна в Німеччині.

Пропускна спроможні кожної нитки 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.

В Німеччині той газ подавали в трубопроводи до інших країн Європи.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:46 0:00

«І українці і поляки масово зверталися з пропозицією допомоги». Фундація «Зустріч» у Кракові збільшила обсяг своєї діяльності вдесятеро, щоб задовольнити потреби українських біженців, які їхали у місто.

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

За умовами обміну полонених, п’ятеро звільнених командирів “Азовсталі” до кінця війни перебуватимуть в Туреччині. Один із них - Сергій Волинський. "Голос Америки" поспілкувався з його дружиною Русланою.

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Екс-посолка США в Києві назвала російські обстріли цивільної інфраструктури України «ганебними» і заявила про невідворотність покарання Росії за військові злочини.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Британський уряд став першим на Заході, хто ввів нові санкції проти Росії через незаконні так звані «референдуми» на окупованих територіях України. Міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі заявив, що «уявні референдуми під дулом пістолета не можуть бути вільними чи справедливими».

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG