Спеціальні потреби

7 років Росія мститься Україні за європейський вибір - США в ОБСЄ закликали Москву припинити окупацію Криму


У березні 2014 року «задля прикриття окупації», Москва провела так званий референдум в Криму, що відбувся «з порушенням міжнардоного права та із зневагою до зобов‘язань Росії як члена ОБСЄ». Про це йдеться в заяві тимчасово повіреної США в ОБСЄ Кортні Остріан, виданій 4 березня.

В своїй заяві Остріан назвала агресію Росії в Україні - помстою за рішення України «піти шляхом зближення з Європейським Союзом та трансатлантичною спільнотою».

Росія встановила репресивний режим в Криму, спрямований проти кримських татар, етнічних українців та усіх, хто виступає проти окупації, наголосила дипломат.

Сотні дітей в Криму зростають без своїх батьків, яких несправедливо називають «екстремістами» та «терористами» і несправедливо утримують в російських в‘язницях за їхню мирну опозицію щодо окупації
Кортні Остріан

Вона відзначила, що зникнення біля десяти кримських татар на початку окупації не було розслідувано, як і не було справедливості «для десятків інших, які зазнали катувань, чи інших порушень з боку служб безпеки Росії».

«Сотні дітей в Криму зростають без своїх батьків, яких несправедливо називають «екстремістами» та «терористами» і несправедливо утримують у російських в‘язницях за їхню мирну опозицію щодо окупації», - йдеться в заяві.

Остріан зазначила, що відбувається мілітаризація Криму, а майже 28 000 мешканців Криму було призвано до російських збройних сил. «За повідомленнями, багатьох з цих громадян України спрямовано до підрозділів, пов‘язаних з керованим Росією конфліктом на сході України», - йдеться в заяві.

«Наша позиція чітка: Крим - це Україна», - наголосила дипломат і запевнила, що підтримка США суверенітету та територіальної цілісності України залишається непорушною.

Дивіться також: Час-Тайм. Оцінка стану демократії в Україні – звіт Дому Свободи, коментарі експертів

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG