Спеціальні потреби

HRW критикує звіт ООН щодо бомбувань у Сирії за відсутність звинувачень проти Росії


Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш

З високою ймовірністю Сирійський уряд, або його союзники, провели авівудари, від яких постраждали три медичні установи, школа та дитячий притулок на північному заході Сирії минулого року. Такого висновку дійшли слідчі ООН, йдеться у звіті за результатами розслідувань шести авіаударів, від яких постраждали різні об‘єкти в Сирії, включаючи школи та лікарні, табір біженців.

Всі крім одного з цих авіаударів було з великою ймовірністю вчинено режимом Асада разом із союзниками, йдеться у звіті. Один, на думку слідчих, міг бути вчинений силами опозиції.

Директор правозахисної організації Human Rights Watch (HRW) Кеннет Рот розкритикував розслідування у Twitter.

«Генеральний секретар Антоніу Гутерріш надто звузив об‘єкт розслідування, що мало розглянути загалом напади на лікарні в Сирії і тепер розслідування видало непевний звіт, щоб не ображати Росію - основного порушника поряд із Сирією», - написав Кеннет Рот. Він також назвав розслідування ООН «безхребетним».

«Який вигляд має безхребетне розслідування ООН російських воєнних злочинів з бомбувань лікарень у Сирії? - запитав правозахисник у Twitter, додавши. - Розслідування не називає Росію».

Розслідування ООН стосувалось лише невеликої частини із сотень авіаударів, проведених в північно-західних районах Сирії.

Правозахисна організація ​ «Терапевти за права людини» нарахувала щонайменше 595 таких нападів з початку війни у Сирії з 2011 року, включаючи 282 напади після втручання Росії на підтримку режима Асада, пише The New York Times.

Дивіться також: Як музиканти Вашингтона проводять концерти у часи самоізоляції. Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG