Спеціальні потреби

Дві українські стрічки змагаються за те, аби стати номінантами на премію «Оскар» 


Американська академія кінематографічних мистецтв і наук оголосила список повнометражних фільмів, які допущені до розгляду на 93-й найвищу нагороду світового кінематографу «Оскар».

Як повідомляє Державне агентство України з питань кіно, серед переліку так званого довгого списку дві українські стрічки. У категорії International Feature Film - фільм Валентина Васяновича «Атлантида». До цієї категорії включено фільми з 93-х країн світу.

У категорії Documentary Feature Україну представляє документальна стрічка режисерки Ірини Цілик «Земля блакитна, ніби апельсин». Фільм отримав кваліфікацію як переможець престижного американського кінофестивалю «Санденс» та учасник Берлінського фестивалю. За вихід у наступний етап відбору українська стрічка змагається з 238 картинами.

Як розповіла в ексклюзивному інтерв’ю «Голосу Америки» режисерка Ірина Цілик, перед тим, як потрапити до першого етапу, і «Атлантида», і «Земля блакитна, ніби апельсин» були затверджені Українським Оскарівським комітетом.

Ірина Цілик
Ірина Цілик

«Конкурс та конкуренція дуже великі. Для того, аби потрапити в цей етап відбору, нам потрібно було подати заявку та відповідати низці критеріям. Один з найбільш важливих – це участь та перемога проекту в топових фестивалях. Без цього фільм навіть не розглядається», - пояснює режисерка.

Фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» у своєму арсеналі має дві потужні американські нагороди - премію «за найкращу режисуру» у категорії світового документального кіно фестивалю «Санденс». А також нагороду «за найкращу операторську роботу» International Documentary Association (найбільшої організації документалістів у світі, яка базується в Лос-Анджелесі). Про відзначення International Documentary Association оператора стрічки В`ячеслави Цвєткова стало відомо в середині січня.

Цілик переконана: отримання цієї нагороди збільшує шанси «Земля блакитна, ніби апельсин» на потрапляння спочатку в короткий список, потім у номінанти, а у підсумки і у переможці «Оскара».

«Ця остання нагорода за операторську роботу є дуже престижною у світі документалістики. Члени Академії уважно придивляються до стрічок, які мають подібні відзнаки», - пояснює режисерка. В цілому, минулий рік був дуже вдалим для фільму Цілик та її команди. Нагорода International Documentary Association стала 20-ою для стрічки.

Як повідомляє Державне агентство України з питань кіно, так звані короткі списки претендентів на нагороду Академії з 15-ти фільмів за кожною категорією оголосять 9 лютого. Фінальні номінанти на «Оскар» стануть відомими15 березня. Сама 93-я церемонія вручення американськоїпремії за досягнення у галузі кінематографу за 2020 рік відбудеться 25 квітня в Лос-Анджелесі.

«Дуже вболіваю і за нашу стрічку, і «Атлантиду». Мені здається, що у фільму Валентина Васяновича великі шанси перемогти», - додає Цілик.

Нагадаємо, обидві картини, які були допущені до розгляду на «Оскар», пов`язані з війною на Сході України. «Атлантида» розповідає про життя Донбасу після майбутньої перемоги України у війні з Росією і повернення окупованих територій. «Земля блакитна, ніби апельсин» фільмує багатодітну родину, яка живе в так званій «червоній зоні» Операції об’єднаних сил.

Дивіться також: Рок-концерт у cоціально дистанційних бульбашках під час пандемії. Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG