Спеціальні потреби

Помпео: «Якщо вільний світ не змінить комуністичний Китай, то Китай змінить нас»


В четвер Держсекретар США Майк Помпео виступив з промовою «Комуністичний Китай та майбутнє вільного світу», в якій різко розкритикував політику китайського лідера Сі Цзіньпіна за авторитаризм всередині країни і ворожість та агресивність по відношенню до свободи в світі.

Промова пролунала на тлі зростання напруги у відносинах між двома країнами останнім епізодом якої стала заяви китайського дипломата США в інтерв’ю американському виданню Politico, про те, що Китай може проігнорувати вказівку США протягом трьох днів закрити роботу китайського консульства в Х‘юстоні. У відповідь на вказівку США закрити консульство, Китай звернувся до США з вимогою закрити роботу американського консульства в китайському Ченгду.

Цього тижня Держдеп звинуватив чотирьох дослідників у співпраці з військовими Китаю. Одна із них, за повідомленнями, переховується в консульстві Китаю в Сан-Франциско.

«Маємо визнати правду, яка має нас супроводжувати наступні роки та десятиліття - якщо ми хочемо, щоб 21 століття було вільним, а не отримати століття Китаю, про яке мріє Сі Цзіньпін, стара парадигма сліпого долучення Китаю цього не досягне», - виголосив держсекретар.

Помпео проголосив цю промову в бібліотеці Ніксона. Саме президент США Річард Ніксон майже півстоліття тому став першим президентом США, який відвідав Китай, відкривши шлях до більшої співпраці між країнами.

Помпео заявив, що Ніксон вірно побоювався негативних наслідків своїх дій. «Президент Ніксон колись сказав, що він боїться, що створив Франкенштейна, відкривши світ для Китайської комуністичної партії. Ось і маємо».

«Убезпечити наші свободи від Китайською комуністичної партії є завданням нашого часу і Америка має досконалі можливості очолили цей рух, - додав Помпео. - Якщо вільний світ не змінить комуністичний Китай, то комуністичний Китай змінить нас».

Головний дипломат США звинуватив Китай у зловживанні співпрацею із Заходом. «Правда в тому, що наш підхід і підхід інших вільних країн відновили занепадаючу економіку Китаю, але ми побачили, що Пекін кусає руку міжнардоної спільноти, яка його годує. Ми відкрили обійми для громадян Китаю, а побачили, що Китайська комуністична партія зловживає нашим відкритим та вільним суспільством».

Міністерство закордонних справ Китаю назвало промову Помпео «заідеологізованою» і закликало США «облишити ментальність холодної війни».

Раніше президент США Дональд Трамп неодноразово критикував политіку Китаю в торговельній сфері.

На початку цього місяця директор ФБР Крістофер Рей звинуватив Китай у масштабній крадіжці персональних даних американців.

Дивіться також: Бути на такому човні не дуже безпечно. Канадійці глузують з американців на Ніагарському водоспаді. Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG