Спеціальні потреби

Ескалація бойових дій на сході України, свідчить, що Росія може за бажанням підвищувати градус конфлікту - США в ОБСЄ


Фото: Офіс ОБСЄ у Відні, Австрія

«Різким нагадуванням про те, що Росія контролює конфлікт в Україні» назвала очільниця місії США в ОБСЄ ескалацію бойових дій на сході України 5-7 лютого, коли було зареєстровано 349 випадків порушення режиму припинення вогню.

Росія несе відповідальність за вбивства та поранення у конфлікті, який вона підігріває і підтримує
Кортні Остріан

У своїй промові 11 лютого, тимчасово повірена в справах США в ОБСЄ Кортні Остріан відзначила, що в 2021 році кількість жертв серед цивільних зменшилась. Все ж, говорить вона: «Лише за минулий тиждень щонайменше двох військових Збройних сил України було вбито вибуховими пристроями і багатьох було поранено».

«Росія несе відповідальність за вбивства та поранення у конфлікті, який вона підігріває і підтримує. Збільшення бойових дій протягом цих вихідних, свідчить, що Росія може підвищувати градус конфлікту, коли вона того забажає», - додала вона.

Остріан закликала Росію повністю виконувати Мінські домовленості а також долучитись до переговорів щодо відкриття пунктів перепуску на територіях, які РФ тимчасово контролює.

Дипломат також наголосила на тому, що невиправдані складнощі для місцевого населення постали через відмову Росії та її поплічників відкрити два нові пункти перетину в Золотому та Щасті.

«Якщо ми хочемо побачити справжній прогрес на шляху до мирного і стабільного вирішення конфлікту, Росія має припинити марні спроби заперечити свою роль в конфлікті і відповісти на політичну волю, яку демонструє Київ», - наголосила дипломат.

В своїй промові, Остріан також привернула увагу до порушень прав людини в Криму та засвідчила підтримку США суверенітету і територіальної цілісності України.

Дивіться також: Чому Україна називає російську вакцину інструментом тиску? Що кажуть в інших країнах? Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG