Спеціальні потреби

Актуально

Трамп погрожує призупинити роботу Конгресу через затримки з затвердженням кандидатів на урядові посади

Президент США Дональд Трамп під час прес-брифінгу 15 квітня 2020 року

Президент США Дональд Трамп заявив, що він може призупинити роботу Конгресу через те, що законодавці не затвердили його кандидатів на високі посади, включаючи посаду керівника незалежної установи, яка опікується «Голосом Америки».

«Я маю потужні повноваження», - заявив Трамп у середу, нагадавши про положення другої статті американської Конституції, яка надає президенту право призупиняти роботу однієї, або обох палат американського Конгресу «у надзвичайних випадках».

«Або Сенат має виконати свій обов‘язок і проголосувати за моїх кандидатів, або має офіційно призупинити роботу, щоб я міг провести призначення у режимі, коли засідання Сенату не проводяться, - сказав Трамп. - Величезна кількість людей мають прийти до уряду. Тепер, більше ніж будь-коли, через вірус та проблеми».

Згідно до Конституції США, Сенат більшістю голосів затверджує кандидатів на високі посади в адміністрації. Однак, коли Конгрес не має засідань, президент має право проводити призначення «в режимі відсутності засідань». Призначення припиняє діяти, якщо кандидата не затверджують до кінця повної наступної сесії.

Раніше президенти не використовували повноваження з призупинення сесій Конгресу.

«Можливо цього ніколи не робили ... ніхто не впевнений, - заявив Трамп виступаючи під час прес-брифінгу, присвяченому пандемії коронавірусу. - Але ми збираємось це зробити. Нам потрібні ці люди. Нам потрібні люди в час кризи і ми не хочемо більше грати в політичні ігри».

Майкл Пек
Майкл Пек

Мейкл Пек, документаліст, якого Трамп обрав для керівництва Агентством зі світових медіа США (USAGM) є одним з 15 кандидатів на ключові посади, які очікують затвердження Сенатом. Трамп назвав ім‘я Пека (але помилково назвав старе ім‘я установи, яку той має очолити).

Президент також назвав своїх кандидатів на посади в національній розвідці, правлінні Федерального резерву та заступника міністра сільського господарства, відповідального за програми харчової безпеки серед тих, кого ще потрібно призначити. Трамп поклав провину за зволікання на демократів звинувативши опозицію «у скоординованих спробах ускладнити життя».

«Теперішня практика, коли вони покидають місто і проводять несправжні засідання задля проформи є зневагою до обов‘язків, яке американський народ не може знести у часи кризи, - сказав президент. - Вони обманюють і всі це знають».

Кандидатура Пека «застрягла в комітеті на два роки, що заважає нам керувати «Голосом Америки», а це дуже важливо, - сказав президент. - Якщо ви бачили, що йде з «Голосу Америки» - це огидно. Те, що вони кажуть огидно по відношенню до нашої країни і Майкл Пек увійде і буде добре виконувати роботу, але він чекає два роки - не можуть його затвердити».

Керівництво «Голосу Америки» заперечило критику Трампа.

«Більше 75 років «Голос Америки» виконував свою місію розповідаючи про Америку за кордоном і надаючи об‘єктивну, засновану на фактах інформацію там у світі, де немає іншого шляху доступу до неї. Як ми кажемо, ми експортуємо Першу поправку», - говорить директор «Голосу Америки» Аманда Беннетт.

Фото: інтерв‘ю президента Трампа журналістці «Голосу Америки» Ґреті Ван Сустерен, серпень 2018
Фото: інтерв‘ю президента Трампа журналістці «Голосу Америки» Ґреті Ван Сустерен, серпень 2018

«Я вірю у цю місію. Також судячи з того, що наша аудиторія збіьлшується, шукаючи надійної інформації у часи кризи через коронавірус, світ вірить у нашу місію. Це тяжка праця, важлива праця, можливо більше, ніж колись».

В електронному листі до співробітників Беннетт додала: «У нас багато роботи. Вона тяжка і важлива. Давайте не відволікатись від роботи, що є перед нами».

Беннетт призначили на посаду за часів попередньої адміністрації Барака Обами і вона обіймає посаду чотири роки - відносно довгий строк для директора «Голосу Америки». Досвідчена журналістка нагороджена Пулітцерівською премією є 29-м директором установи за 75 років.

Минулого тижня Білий дім виступив з критикою «Голосу Америки», яку The New York Times назвав «дивним маневром».

Директор Білого дому з питань соцмедіа Ден Скавіно сказав, що американські платники податків оплачують китайську «пропаганду через фінансований урядом «Голос Америки». В якості приклада він навів розміщене у Твітері установи відео від Associated Press. На відео було світлове шоу в Ухані, де відзначали відкриття міста, де було вперше виявлено COVID-19.

Через декілька годин у випуску «1600 Daily» Білий дім звинуватив «Голос Америки» у створенні графіки «зі статистикою комуністичного уряду, щоб порівняти кількість жертв коронавірусу в Китаї та в Америці». «Голос Америки» широко використовує дані авторитетного університету Джонса Гопкінса, щоб відслідковувати кількість випадків коронавірусу та смертей у світі.

«Голос Америки» дуже часто говорить за супротивників Америки, а не її громадян», - йдеться у пості Білого дому.

The New York Times відзначили, що «у звинуваченнях озвучених 75-річному мовнику видно таке нагнітання, що деякі читачі почали турбуватись, чи не проникли хакери до мереж Білого дому».

Беннетт видала заяву у відповідь на критику минулого тижня, у якій відзначила, що «Голос Америки» ретельно висвітлює дезінформацію Китаю англійською, мовою мандарин а також повідомляє факти. Вона додала що «Голос Америки» «ретельно розвінчує велику кількість інформації, що надходить з китайського уряду та контрольованих урядом ЗМІ».

Якщо Пека затвердять, він замінить на посаді Гранта Тернера, який зараз очолює USAGM на тимчасовій основі після відставки Джона Ленсінга, якого було призначено Обамою.

Ленсінга обрали минулого вересня на посаду керівника «Національного громадського радіо США».

Дивіться також: Трамп оголосив, що США зупиняють фінансування ВООЗ. Відео

Трамп оголосив, що США зупиняють фінансування ВООЗ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:11 0:00

Всі новини дня

Перший саміт Європейської політичної спільноти, в якій нема місця Росії Путіна

Жозеп Боррель

Представники 44 країн Європи зібралися у Празі на перший саміт Європейської політичної спільноти - нового об'єднання практично усіх держав Європи, крім Росії.

Український президент Володимир Зеленський братиме участь у саміті з допомогою відеозв’язку.

Неможливо уявити новий порядок безпеки, або мирну архітектуру в Європі, частиною якої могла би бути Росія Путіна...

Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Жозеп Боррель назвав ідею Європейської політичної спільноти (ЄПС) одним з наслідків війни Росії проти України і частиною «переосмислення і реформування ширшого європейського порядку понад роботою ЄС і НАТО».

Боррель наголосив, що «Росія залишається географічним сусідом і членом міжнародної системи, але зараз європейці вимушені будувати Європейську політичну спільноту без путінської Росії».

«У найближчому майбутньому і можливо допоки Путін залишається при владі неможливо уявити новий порядок безпеки, або мирну архітектуру в Європі, частиною якої могла би бути Росія Путіна, яка поважала б спільні принципи», - сказав посадовець напередодні саміту.

Жозеп Боррель окремо застеріг, що «ЄПС не може бути альтернативою для розширення ЄС (тобто ерзацом, або заміною повного членства в ЄС)».

23 червня Європейський Союз офіційно надав Україні статус кандидата на членство в ЄС, але в той час як лунають різні оцінки щодо тривалості процесу вступу, українські лідери наголошують, що вони проти затягування.

Ідея Макрона

Пропонуючи Європейську політичну спільноту, президент Франції Еммануель Макрон у травні цього року заявив, що російська війна проти України, на тлі прагнень українців і таких країн як Молдова та Грузія приєднатися до Європейського Союзу підштовхує до «потреби переосмислити географію та організацію нашого континенту».

За його словами «та нова європейська організація дозволила б демократичним європейським державам, які поділяють наші спільні цінності, знайти новий простір для політичного співробітництва і співпраці в галузі безпеки, енергетики, транспорту, інвестицій, інфраструктури і вільного пересування людей, особливо нашої молоді».

Макрон тоді вважав за потрібне наголосити, що «приєднання до неї не обов’язково виключало б майбутній вступ в Європейський Союз», ймовірно маючи на увазі Україну, а також додав, що та спільнота «не була б з закрита для тих, хто вийшов з ЄС», вказуючи, очевидно, на Велику Британію.

Участь Британії

У той час як колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, зробивши вихід з ЄС своїм принциповим досягненням, демонстративно уникав участі в зібраннях, влаштованих Євросоюзом, його наступниця на посаді Ліз Трас поїхала на саміт ЄПС у Празі.

Напередодні вона заявила, що головним своїм завданням бачить «зміцнення підтримки України та активізацію колективних дій щодо енергетичної безпеки, міграції та втілення пріоритетів Великої Британії».

«Європа постала перед своєю найбільшою кризою з часів Другої Світової війни. І ми подолали її згуртовано і рішуче… Нам треба і надалі стояти твердо, щоб забезпечити перемогу України у цій війні, а також, щоб дати раду стратегічним викликам, які ця війна виявила», - йдеться в офіційній заяві від імені Ліз Трас.

Дивіться також:

Як війна вплинула на українську економіку та що потрібно для її відновлення. Відео

За прогнозами Світового банку, економіка України цьогоріч впаде на 35%. Ірина Соломко дослідила, як війна вплинула на українську економіку, і скільки часу та грошей потрібно на її відновлення.

Притулок для українських біженців в Каліфорнії: історії переселенців. Відео

Притулок для українських біженців в Каліфорнії: історії переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:25 0:00

Для вимушених переселенців з України у каліфорнійському окрузі Оранж організували спеціальний притулок. Про те, як там живуть родини із Запоріжжя, Слов'янська, Києва та Криму дізнавалась Христина Шевченко.

Реакції учасників Варшавського безпекового форуму на військові успіхи України. Відео

Які оцінки ходу війни дають учасники Варшавського безпекового форуму, що пропонують робити, аби запобігти потенційній ядерній загрозі від Росії – подробиці від Мирослави Гонгадзе, яка стежила за усіма головними подіями Безпекового форуму у Варшаві.

Успіхи України свідчать, що Росія програла війну за мобілізацію. Екс-глава ЦРУ Петреус та інші експерти про хід війни

Нацгвардія України стріляє з гаубиці D-30 у російські сили на Харківщині, 5 жовтня. REUTERS/Vyacheslav Madiyevskyy

"Українські успіхи надзвичайно вражають і вони відображають дуже сувору реальність для Росії. Вона полягає в тому, що Росія програла війну за мобілізацію", - заявив у коментарі для Голосу Америки Девід Петреус, генерал армії США у відставці та колишній директор ЦРУ під час Безпекового форуму у Варшаві.

"Часткова мобілізація призвела до того, що з Росії виїхало більше чоловіків, ніж пішло до призовних пунктів
Девід Петреус

За словами колишнього високопосадовця, перемоги України зумовлені, зокрема, успіхами армії у використанні західного озброєння.

"Україна із самого початку досягла значно кращих результатів у вербуванні, навчанні, оснащенні, організації та застосуванні військових сил, ніж Росія. Вагому роль, авжеж, відіграла підтримка України Сполученими Штатами, через зброєю та боєприпаси на загальну суму у 17,5 мільярдів доларів, а також постачання інших країн НАТО та Заходу. Україна показала чудові результати у використанні цієї допомоги, і тому вони перемагають на полі бою", - пояснив генерал Петреус у коментарі для Голосу Америки.

Також на думку Петреуса нинішню динаміку українських перемог навряд чи вдасться зупинити.

"Ядерна зброя Росії найефективніша, коли вони її не використовують. Саме факт загрози змушує усіх вагатися
Бен Годжес

"І українці продовжать перемагати на полі бою, тому що ця реальність, яку я описав, ця нова динаміка - незворотня. Я не можу собі уявити буквально нічого, що Росія могла би зробити. Часткова мобілізація призвела до того, що з Росії виїхало більше чоловіків, ніж пішло до призовних пунктів. Не зрозуміло, чи вони навіть спроможні навчити та належним чином екіпірувати цих людей. Вони стануть гарматним м’ясом", - наголошує Петреус.

Ядерну загрозу від РФ потрібно сприймати серозно, однак використання цього арсеналу проти України стане нищівним ударом в першу чергу для Москви. Такої думки дотримується інший учасник Безпекового форуму у Варшаві американський генерал у відставці Бен Годжес.

Девід Петреус, генерал армії США у відставці та колишній директор ЦРУ під час Безпекового форуму, в столиці Польщі, Варшаві. 4 жовтня 2022. (AP Photo/Michal Dyjuk)
Девід Петреус, генерал армії США у відставці та колишній директор ЦРУ під час Безпекового форуму, в столиці Польщі, Варшаві. 4 жовтня 2022. (AP Photo/Michal Dyjuk)

"Я вважаю, що ядерна зброя Росії найефективніша, коли вони її не використовують. Я маю на увазі, що саме факт загрози – це те, що змушує всіх інших вагатися щодо певних дій. Ми по суті стримуємо себе через занепокоєння щодо того, що може зробити Росія. Ось що я маю на увазі, коли кажу, що російська ядерна зброя найефективніша, коли її не використовують. Як тільки вони її використають, усе буде закінчено. Тоді їх розчавлять", - пояснив Годжес Голосу Америки.

Також, за словами колишнього командувача Сухопутних сил США в Європі, Вашингтон має дати чіткий сигнал Росії про наслідки використання ядерної зброї.

наші сигнали мають бути спрямовані не стільки до Путіна, скільки до його оточення, до тих, хто найбільше втратить або має що втрачати
Бен Годжес

"Я вважаю, що найкращий спосіб уникнути такої ймовірності (ред. використання РФ ядреної зброї) - це робити те, що ми вже робимо, - чітко дати зрозуміти, що ми не потерпимо такого кроку. Буде відповідь, буде ціна, і вона буде нищівною. Тому наші сигнали мають бути спрямовані не стільки до Путіна, скільки до його оточення. До тих, хто найбільше втратить або має що втрачати, якщо вони мають надію жити після Путіна. Якщо у них є якась надія на будь-яке повернення до нормального життя, вони подбають про те, щоб він не використав ядерну зброю", - вважає Годжес.

Однак, успіхи на полі бою залишають за собою тисячі нерозкритих воєнних злочинів у звільнених від російської армії українських містах - наголосив генпрокурор України Андрій Костін.

потрібна дуже тісна співпраця з партнерами з точки зору отримання розвідувальної інформації
Андрій Костін

"Зокрема, в Маріуполі ми не знаємо точної кількості загиблих мирних жителів під час активної фази війни та під час окупації. Ми розуміємо, що це можуть бути десятки тисяч цивільних осіб. Але ми також знаємо, що багато з цих доказів було знищено, росіяни спалюють тіла вбитих і закатованих людей. Через це нам також потрібна дуже тісна співпраця з партнерами з точки зору отримання розвідувальної інформації, яка може нам допомогти. Мова йде про інформацію із супутників, яка допоможе нам відновити деталі кожного воєнного злочину, скоєного Росією на українській території", - розповів Голосу Америки генпрокурор.

Росія продовжує називати свою повномасштабну війну в Україні "спецоперацією".

Варшавський безпековий форум тривав 4-5 жовтня. У перший день форуму народу України вручили нагороду "Лицар Свободи" за протистояння російській агресії. Від імені народу України нагороду отримала перша леді Олена Зеленська.

Дивіться також: В окупованому Криму мобілізують кримських татар.

В окупованому Криму мобілізують кримських татар. СТУДІЯ ВАШИНГТОН
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:58 0:00

Більше

XS
SM
MD
LG