Спеціальні потреби

Телеведуча Перської служби "Голосу Америки" назвала змову з метою її викрадення спробою Ірану зупинити її активізм в соцмедіа


Кадр відео у Twitter телеведучої програми Перської служби "Голосу Америки" Масіх Алінеджад, 13 липня 2021 року
Кадр відео у Twitter телеведучої програми Перської служби "Голосу Америки" Масіх Алінеджад, 13 липня 2021 року

Ведуча телепрограми Перської служби «Голосу Америки» та критик іранського уряду Масіх Алінеджад заявляє, що могла стати ціллю викрадення, спланованого Іраном. Змову було викрито службами США. Алінеджад розкрила нові деталі змови, пише журналіст Майкл Ліпін в статті для «Голосу Америки».

У відео, записаному у вівторок ​ американська журналістка іранського походження Масіх Алінеджад заявила, що агенти Федерального Бюро Розслідувань повідомили їй, що ісламістські правителі Ірану «не лише хотіли переконатись, що мене фізично більше не існуватиме, але хотіли зруйнувати мої канали в Instagram, Facebook, Telegram та WhatsApp».

У вівторок Міністерство юстиції США оголосило, що федеральний суд Нью-Йорка оприлюднив звинувачення проти 5 іранців за участь у змові з метою викрадення «бруклінської журналістки, авторки та захисниці прав людини за мобілізацію громадської думки у світі щодо Ірану з метою досягнення змін у законах та практиці [іранського] режиму». Прес-реліз Міністерства юстиції США не назвав мету змови.

Алінеджад, яка проживає в Брукліні пізніше на своїх акаунтах у соцмедіа підтвердила, що вона була ціллю змови.

У своєму відео у вівторок, ведуча програми Перської служби «Голосу Америки» заявила, що ФБР заборонило їх покидати США задля власної безпеки.

Міністерство юстиції США, до якого належить ФБР, не видало негайної відповіді щодо заяв Алінеджад про її спілкування з агентами ФБР.

В якості ведучої програми Tablet, Алінеджад обговорювала питання соціальних та культурних проблем Ірану, включаючи обмеження, що запроваджують шиїтські релігійні діячі на права жінок та свободу преси. Вона також проводила кампанію в соцмедіа, щоб закликати іранських жінок чинити опір ісламським законам, що вимагають прикривати обличчя а також розповідала про страждання іранців, чиїх рідних було вбито іранською владою за антиурядові протести.

Алінеджад заявила «Голосу Америки», що у ФБР назвали змову першою схемою викрадення з боку Ірану на американській землі.

Новинні агенції в США повідомляють, що місія ООН в Нью-Йорку не надала негайний коментар щодо змови.

У відповідь на прохання прокоментувати змову, речник Державного департаменту США зазначив в електронному листі до «Голосу Америки»: «Іранський уряд продовжує порушувати права людини щодо іранців, включаючи через жорсткі обмеження на права мирних зібрань, об‘єднань, свободу віросповідання та самовираження».

«Адміністрація Байдена продовжить вказувати на порушення прав людини з боку Ірану та протидіяти їм і підтримуватиме тих, хто так робить тут та в Ірані. Це питання правоохоронної сфери і ми спрямовуємо вас до Міністерства юстиції стосовно подальших запитів», - додав речник.

Активісти із захисту прав людини назвали коментар Держдепу «слабким» і виступили за більш жорстку позицію США щодо Ірану.

«Це - порушення суверенітету США на власній землі. Це також порушення права громадянина США на свободу слова, - написав у Twitter Ладан Боруманд, співзасновник правозахисної групи Abdorrahman Boroumand Center - Це також замах на життя громадянина США. Це заслуговує на більш різку заяву»

Статтю склав VOA’s Persian Service, було використано інформацію від кореспондентки «Голосу Америки» в Державному департаменті Нік Чен

Дивіться також: У штаті Юта з літака в озеро скидають тисячі рибин. Відео

У штаті Юта з літака в озеро скидають тисячі рибин. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG