Актуально
Один з найбільших трубопроводів США, що транспортує паливо, призупинив роботу через кібератаку
Один із найбільших трубопроводів, по якому транспортують паливо у США, “Колоніальний трубопровід” був змушений призупинити деякі свої операції у зв'язку з кібератакою.
Про це компанія повідомила на своєму веб-сайті: “7 травня компанія “Колоніальний трубопровід” дізналась, що стала жертвою нападу з кібербезпеки”.
Мережа “Колоніального трубопроводу” щодня транспортує близько 2,5 мільйона барелів бензину, дизельного, реактивного палива та інших нафтопродуктів з американських нафтопереробних підприємств біля узбережжя Мексиканської затоки до густонаселених штатів США на сході та півдні країни.
Зокрема, компанія забезпечує паливом штат Нью-Йорк і його найбільші аеропорти.
На сайті компанії йдеться, що загалом їхній трубопровід забезпечує доставку 45% усього палива на східному узбережжі країни.
Загалом, компанія повідомила, що перекрила трубопровід на дистанції майже 9 тисяч кілометрів, щоб стримати кібератаку.
“Дізнавшись про проблему, була залучена провідна стороння фірма з кібербезпеки, яка вже розпочала розслідування щодо характеру та масштабів цього інциденту. Ми зв’язались із правоохоронними органами та іншими федеральними органами”, - йдеться у прес-релізі компанії.
Хакерська атака на “Колоніальний трубопровід” трапилась через кілька місяців після кібернападів російських спецслужб на “Солар Віндс” та атаки китайських хакерів на “Майкрософт”. Тоді повідомлялось, що ці атаки передбачали лише крадіжку даних, втім створили можливості для кібератак у майбутньому на інстраструктуру у США.
Наразі немає повідомлень, чи повязана хакерська атака на трубопровід із попередніми кібератаками у США, але повідомляється, що напад був здійснений за допомогою зловмисної програми, що блокує роботу систем і вимагає викупу для поновлення доступу.
Дивіться також: Білий дім пропонує перевести автобусний парк країни на електрику
Всі новини дня
Чи загрожує Україні продовольча криза?
Війна Росії проти України загрожує погіршити проблему голоду в світі, адже 30% експорту пшениці припадає на Україну та Росію. Саме з України продовольча програма ООН минулого року закупила більше половини своїх поставок для нужденних. В ООН заявляють – війну в Україні треба зупинити негайно, щоб не допустити погіршення голоду в країнах, що потерпають від конфліктів, таких як Ємен інші.
"Зупинити війну в Україні зараз", - закликав Мартін Гріффітс, заступник генсекретаря ООН з гуманітарних питань цього тижня під час засідання присвяченого продовольчій кризі в найбідніших країнах світу. "Це найбільш важливе завдання, бо ця війна має вплив другого і третього ступеню на новий врожай, нову посівну. Україна – це житниця", - додав він. Попри небачені виклики, агровиробники готуються до посівної. Голова міжнародного агрохолиднга «МХП» говорить – провести посівну можливо
"Це сьогодні технічно можливо, якщо ситуація не змінюватиметься, - говорить Річ. - У нашому випадку – лише близько 15000 з 360 000– під впливом окупаційних сил. Нам пощастило, що у нас все готово. Нам не потрібно щось закуповувати для культивації до врожаю пшениці... А от малим і середнім фермерам необхідний робочий капітал. Надзвичайно важливо, щоб уряд допоміг... Однозначно є проблеми логістики. Величезне питання – наявність добрив. У всьому світі зростають ціни".
Україна не зможе провести посівну в звичному обсязі, говорить Алекс Ліссітса з ІМК.
"Війна почалася 24 лютого, а це якраз період підготовки до посівних робіт на всій території України... Очевидно, що Україна цього року не зможе відсіятися в тому обсязі, забезпечити проведення весняно-польових робіт в тих масштабах, яких ми зробили зазвичай", - додає Ліссітса.
Аграрії погоджуються – існують значні проблеми з постачанням палива, є проблеми з логістикою є проблеми з постачанням засобів захисту рослин
Значний фактор для посівної – безпека фермерів, говорить Алекс Ліссітса.
"Мої сільськогосподарські підприємства, де я є генеральним директором, знаходяться на Чернігівщині та Сумщині, - говорить Ліссітса, - і відповідно ми зараз не можемо дозволити нашим працівникам їхати на наші бази, адже це є досить небезпечно. Російські солдати ведуть себе по українських селах досить брутально. За великим рахунком розстрілюють не запитуючи і не визначаючи чому людина виїхала на дорогу. Очевидно, мета це залякати жителів, щоб вони не партизанили і не чинили перепони". Ліссітса вказує на жертви серед селян.
Чи очікує на Україну продовольча криза?
"І так і ні", - відповів на питання про загрозу продовольчої кризи для України Джон Річ. "Прямо зараз у нас справді є криза в регіонах, де були килимові бомбардування. «МХП» перетворилась з торговельного підприємства-експортера на єдину компанію, що залишилась виробником м’яса птиці. Ми єдині, хто залишився в плані виробництва та розподілу".
Про те, що "система доставки продуктів харчування розвалюється, а переміщення товарів уповільнене через небезпеку і застереження водіїв", заявив у п’ятницю і координатор Світової продовольчої програми з України Якоб Керн у п’ятницю.
Україна забезпечена продуктами харчування, в першу чергу зерновими та олійними, говорить Ліссітса. "Як ми пам'ятаємо Україна зібрала минулого року рекордний врожай олійних та зернових більше ніж 106 мільйонів тонн, - говорить він. - Ми не встигли його ще і відвантажитиі експортувати... Україна забезпечена більше ніж на 10 років олією, яка в нас є на складах, більше ніж 3 млн тонн. У нас величезна кількість ще кукурудзи нас є, пшениця в нас є, цукор на два роки. Тому Україна буде забезпечена навіть незважаючи на те що ми зможемо провести весняно-польові в повному обсязі проблеми будуть скоріше для світу".
Від українського зерна залежать країни Близького Сходу та Північної Африки, але навіть за успішної посівної, експорт - під питанням через напругу в Чорному морі
Щоб і надалі бути житницею світу, Україна повинна мати контроль над портами, говорять аграрії.
"На сьогоднішній день Україна експортує в основному всю свою продукцію шляхом водним більшості випадків через Одесу Миколаїв або Маріуполь тому якщо це все зерно залишиться зараз в Україні і не можна буде експортувати його водяним шляхом або морським шляхом, а треба буде перекладати це на залізницю, то звісно це буде колапс, адже українська залізниця не готова до цього".
Річ же вважає – залізниця може відіграти вагому роль в перевезеннях. Ліссітса заперечує - українська залізниця не готова ні технічно, ні в плані забезпечення людьми вагонами локомотивами, також, вказує він, залізничні колії Україні та в Європі різняться.
"Треба перемога, нам треба збереження наших портових потужностей нам треба збереження наших морських каналів збуту нашої продукції інакше ми на жаль не зможемо бути гравцем на світовому ринку", - вказує Ліссітса.
Замінити поставки зерна з Чорноморського регіону дуже важко – запаси зерна в світі на низькому рівні. Світові, який щойно вийшов із кризи спричиненої ковідом, загрожує нова продовольча криза через війну Росії проти України, зауважують аграрії.
4 морських піхотинців США загинули під час навчань в Норвегії, повідомила влада країни
Четверо морських піхотинців загинули через аварію літака під час навчань НАТО в Норвегії, повідомив прем'єр-міністр Норвегії в суботу. Літак V-22B Osprey належав Морській піхоті США.
"З великим сумом ми отримали повідомлення, що четверо американських військових загинули в авіакатастрофі минулого вечора, - заявив у суботу у Twitter прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Сторе. - Військові брали участь в навчаннях НАТО Cold Response. Наші шлибокі співичуття родинам військових, рідним та співслужбовцям підрозділу".
В Корпусі Морської піхоти США підтвердили повідомлення про інцидент і заявили, що ведеться слідство.
"Ми можемо підтвердити, що стався інцидент за участі літака Морської піхоти MV-22B Osprey, - заявив речник Корпусу Морської піхоти США майор Джим Стенгер. - На час інциденту літак брав участь в навчаннях в Норвегії Cold Response 22".
Як повідомляв Голос Америки, цього тижня розпочались масштабні навчання НАТО на півночі Альянсу. Більше 30 000 військових з 27 країн, включаючи партнерів НАТО Фінляндію та Швецію беруть участь в навчаннях НАТО в Норвегії, повідомляє Альянс. В навчаннях Cold Response задіяно приблизно 220 літаків і більше 50 кораблів.
Під час навчань відпрацьовується захист Норвегії у випадку нападу і введення в дію Статті 5 Альянсу. В рамках дотримання прозорості навчань, до спостережень було запрошено інші країни, включаючи Росію. Росія відхилила запрошення
Джордж Буш та Білл Клінтон відвідали українську церкву в Чикаго
Колишні президенти США, Білл Клінтон та Джордж Буш відвідали українську католицьку церкву Святих Володимира та Ольги в Чикаго. На знак солідарності з народом України, Клінтон та Буш взяли участь в церемонії покладання квітів.
"Америка підтримує народ України в боротьбі за свободу і проти опресії", - написав колишній президент США від Демократичної партії Білл Клінтон у Twitter. Він розмістив відео церемонії.
Джордж Буш, колишній президент США від Республіканської партії, твітує: "Америка солідарна з Україною в боротьбі за її свободу та майбутнє".
Представники Церкви подякували колишнім американським президентам за візит. "Тепер Україна є фортецею боротьби за свободу", - йдеться у зверненні Церкви у Facebook.
Греція готова відбудувати пологовий будинок у Маріуполі
Про це заявив прем'єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс у п'ятницю. Посадовець відзначив, що Маріуполь є центром грецької меншини в Україні.
"Греція готова відбудувати пологовий будинок в Маріуполі, центрі грецької меншини в Україні, місті, дорогому для наших сердець та символі варварства війни", - заявив посадовець у Twitter.
Міцотакіс наголосив під час зустрічі з прем'єр-міністрами Італії, Іспанії, Португалії та Греції, що Маріуполь, до проживають більше 100 000 українців грецького походження став символом опору, повідомляє видання Ekathimerini.
"Дякуємо за підтримку", - написала офіційна сторінка Верховної Ради під дописом Міцотакіса.
Минулого тижня Греція оголосила, що надасть тимчасовий притулок для біженців з України. "Більшість прибулих наразі - це ті, хто має родичів або друзів, які можуть їх прийняти", - заявив заступник міністра закордонних справ Греції Мілтіадіс Варвіціотіс в інтерв'ю журналістці Російської Служби Голосу Америки Дарії Дієгуц.
Він вказав, що притік шукачів притулку не чинить тиск на систему прийому біженців, яка "існує з часів сирійської кризи".
"Ми готові запропонувати допомогу Польщі і прийняти біженців в Греції. Є багато програм, які ми можемо запропонувати: тимчасові робочі місця, тимчасові притулки. Звичайно, ми готові надати статус на рік. Якщо є необхідність, а я сподіваюсь, що цього не трапиться, але за необхідності цей статус буде подовжено наскільки це необхідно", - додав посадовець.
Вавріціотіс відзначив, що не бачить проблеми з тими, хто прибуває з України. "Це може бути інакше, якщо йдеться про людей з інших частин світу. - вказав він. - По-перше в Європі - нестача робочих рук. Я впевнений, що українці зможуть швидко стати частиною ринку праці. Майже у всіх країнах Європи існують чудові громади українців, тому вже є встановлені контакти. По-третє, наразі йдеться в основному про дітей та жінок, яких легше захистити в рамках існуючої системи. тому це велике навантаження, але не нерозв'язна задача".
В п'ятницю міністр закордонних справ Греції повідомив про успішну евакуацію з Маріуполя 11 представників грецької спільноти, включаючи консула Греції в Маріуполі Маноліса Андрулакіса.
Facebook Forum