Спеціальні потреби

Тигриця в нью-йоркському зоопарку заразилась коронавірусом


У 4-річної малайської тигриці Надії у Зоопарку Бронкса підтвердили коронавірус. Це стало першим відомим випадком зараження тварини у США чи принаймні, тигра, кажуть офіційні особи.

Припускається, що Надія та шість інших тигрів та левів, які також мають симптоми хвороби, підхопили вірус у інфікованого працівника зоопарку, який не мав симптомів. Перші симптоми у хворих тварин з’явились 17 березня. Всі тварини наразі одужують та почувають себе добре, каже керівництво зоопарку, закритого для відвідувачів від 16 березня.

Цей випадок ставить питання щодо того, як передається вірус серед тварин. Міністерство сільського господарства США, яке підтвердило діагноз Надії у лабораторних умовах, каже, що не має інформації щодо поширення коронавірусу серед домашніх тварин чи худоби у США.

«Видається, нема доказів, що тварини можуть передавати вірус людям і можуть бути джерелом заражень у США», – сказав ветеринарка та працівниця Міністерства сільського господарства Джейн Руні.

У неділю Міністерство заявило, що не рекомендує поточного тестування тварин в зоопарках чи деінде, як також працівників зоопарків. Там додають, що обробили ще кілька тестів тварин з інших місць. Всі вони виявились негативними.

Експерти кажуть, що спалах коронавірусу у світі спричинений передачею його від людини до людини. Є лише лічена кількість випадків за межами США передачі вірусу інфікованими особами собакам та котам. Нині базована в Парижі Світова організація охорони здоров’я тварин досліджує питання уразливості певних видів тварин до коронавірусу.

Американська ветеринарна медична асоціація та Центри з контролю та профілактики захворювань США після підтвердження діагнозу тигриці Надії порекомендували у якості перестороги інфікованим коронавірусом людям уникати чи обмежувати контакт з тваринами. Центри з контролю та профілактики захворювань також рекомендують мити руки після контакту з тваринами.

Дивіться також: Маніпуляція з Covid-19 в ООН: Як українська делегація заблокувала російський проект зняття санкцій. Відео

XS
SM
MD
LG