Спеціальні потреби

Південноафриканський штам може виявитись стійкішим до вакцини Pfizer - ізраїльські вчені. Оновлено


Штам коронавірусу, вперше виявлений у Південній Африці, може до певної міри «проривати» захист, який надає вакцина Pfizer. Про це повідомили ізраїльські дослідники на основі досвіду застосування вакцини в реальних умовах в країні.

Результати дослідження ще не пройшли рецензування і поширеність Південноафриканського штаму в Ізраїлі є низькою, застерігають вчені.

Дослідники порівняли дані 400 осіб, у яких виявили коронавірус через більше ніж два тижні після вакцинації однією, або двома дозами вакцини Pfizer з даними невакцинованих хворих на COVID-19.

Південноафриканський штам коронавірусу було виявлено у 5,4% вакцинованих пацієнтів, що значно більше 0,7% невакцинованих пацієнтів, у яких було виявлено цей штам, йдеться в дослідженні.

«Ми виявили непропорційно вищий рівень Південноафриканського штаму серед осіб, які отримали другу дозу [вакцини], якщо порівняти з невакцинованою групою. Це означає, що Південноафриканський штам здатний, до певної міри, прориватись через захист вакциною», - заявив пресі співавтор дослідження Елі Стерн з університету Тель-Авіва.

Коментуючи повідомлення, головний інфекціоніст США д-р Ентоні Фаучі заявив, що це дослідження вивчало випадки зараження, а не перебіг хвороби.

«Що може трапитись, це те, що коли ви отримуєте ці штами, від деяких з них може не бути захисту, але коли йдеться про середній та важкий перебіг хвороби, люди не будуть хворіти тяжко і не помруть», - заявив Фаучі.

Дивіться також: Рік пандемії очима тих, хто працює на передовій боротьби з COVID-19 у Нью-Йорку. Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG