Спеціальні потреби

Скликані Лукашенком збори не вирішують політичну кризу - Посольство США


Фото: Олександр Лукашенко виступає перед «Всебілоруськими народними зборами» 11 лютого

«Всебілоруські народні збори», що засідають 11-12 лютого, не вирішують політичну кризу в країні, бо не є інклюзивним майданчиком, і не відображують справжні погляди у білоруському суспільстві, заявило Посольство США в Білорусі.

«Уряд ув‘язнив лідерів білоруських протестів, активістів та дисидентів, часто за сфальсифікованими звинуваченнями, і силоміць відправив інших з країни. Політичні в‘язні, вигнанці і 30 000, яких, за оцінками, було заарештовано з серпня 2020 року, заслуговують на право голосу у визначенні майбутнього країни через справжній, інклюзивний діалог та вільні і справедливі вибори», - йдеться в заяві відомства.

Посольство наголосило, що Московський механізм ОБСЄ надає чіткий план дій і закликало режим прийняти пропозицію голови ОБСЄ допомогти у встановленні інклюзивного національного діалогу.

Відкриваючи провладний форум 11 лютого, Олександр Лукашенко назвав політичну кризу в Білорусі «сценарієм кольорового заколоту» та «атакою ззовні».

«Білорусь зазнала значної атаки ззовні. Їм потрібно було випробувати методи на монолітній республіці. Спрацює – можна рухатися далі. Це був трамплін для нападу на Росію. Так розроблявся сценарій кольорового заколоту, а не кольорової революції. Бліцкриг. І він не вдався. Поки що. Нам вдалося втримати країну», – наводить «Радіо Свобода» слова Лукашенка.

В Білорусі вже шість місяців відбуваються протести проти фальсфікації президентських виборів.

Дивіться також: Гендерна нерівність та кліматичні мігранти. Відео

Гендерна нерівність та кліматичні мігранти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG