Спеціальні потреби

Минули першi сто днiв президентства Ющенка


Київ - 3 травня. Сьогоднi минуло сто днів після інавгурації Вiктора Ющенка. Сто днів президентства – символічний рубіж і час виставляти перші оцінки. І хоч сто днів – строк закороткий для однозначних висновків, проте оцінку “добре” новій владі ставлять як прихильники, так і опоненти.

Сто днів при владі Віктор Ющенко відзначає в Криму, де на державній дачі в Мухалатці проводить з родиною коротку відпустку. Першими ста днями після Майдану сам президент задоволений – про це він сказав в інтерв`ю для УТ-1, яке, за повідомленням прес-служби президента, вийде в ефір четвертого травня.

“Ми не зрадили жодного гасла Майдану. Я можу сьогодні вийти до будь-якої частини суспільства – до ветерана, до дитини, до будь-кого – і сказати, що ми працювали для Вас”, -- заявляє глава держави, підбиваючи перші підсумки роботи своєї команди.

Ще раніше, виступаючи 26 квітня на Всеукраїнських зборах представників місцевого самоуправління, Ющенко головними успіхами перших ста днів свого президентства назвав реалізацію свободи слова, утвердження правосуддя, а також збільшення соціальних виплат.

А тим часом експерти до успіхів нової влади відносять передусім зовнішню політику. “П`ятірку” Ющенку ставлять навіть опоненти. Як сказав 2 травня в ефірі П`ятого каналу екс-президент України Леонід Кравчук, “на міжнародному рівні вдалося зробити багато – прорив України на Захід”. З перших ста днів 29 президент провів поза межами України, здійснивши 12 тріумфальних закордонних візитів, під час яких зривав аплодисменти європейських парламентарів, членів американського Конгресу, простих людей на площах іноземних міст.

Разом з тим, попри безперечні успіхи у зовнішньополітичній сфері, деякі експерти називають “відвертою невдачею” внутрішню політику. До помилок “команди переможців” зараховують збереження старих принципів добору кадрів – за відданістю, а не за професіоналізмом; чвари всередині урядової команди та видимий брак чіткої програми дій. Новій владі ставлять в вину тяжіння до адміністративних методів управління та критикують вибірковий характер антикорупційної кампанії, жертвами якої здебільшого стають опоненти “помаранчевих”. Так, оцінюючи перші 100 днів Ющенка, Росія вустами глави думського комітету з міжнародних справ виставила новій українській владі “четвірку з мінусом”, заявивши про свою стурбованість, як було сказано, намірами “помститися опозиції”.

Втім, одним з найбільш промовистих показників успіхів нової влади слід, очевидно, вважати рівень її підтримки в суспільстві. За останніми даними соцопитувань Фонду “Демократичні ініціативи”, президентові довіряє понад 60% населення. Такого високого рівня довіри не мав жоден інший політик за всю історію сучасної України. Цей величезний нерозтрачений кредит довіри, попри нотки критики, відчувається і у відповідях простих киян на вулицях міста, яких я попросила оцінити перші 100 днів нової влади.

- «Я не відчуваю, що щось змінилося на місцевому рівні. Я з Фастова, і в нас абсолютно нічого не змінилося».

- «Все подобається. Відкритість подобається. Вони працюють – хіба ж можна зробить за 100 днів після такого всього щось більше?».

- «Я задоволений дуже. По-перше, програма така, що на людей розрахована, а по-друге, виконується, а не тільки балакається».

- «Дуже багато пустих обіцянок. Заяви про те, що ось уже справу Гонгадзе розкрито. Для рівня президента не дуже корисно такі голослівні заяви робити».

- «Україна перестала розкрадатись. Це дуже важливо. Я вірю, що життя буде набагато краще».

- «Життя змінилося. Більш щирим стало. А що, ні?»

XS
SM
MD
LG