Спеціальні потреби

Уряд обiцяє усiм українцям якiсне житло


Київ - 11 травня. Юлiя Тимошенко прогнозує бум житлового будівництва. Уряд розробив програму “Територія якісного житла”, відповідно до якої мешканців “хрущовок” бесплатно переселять у нові будинки, а всі бажаючі зможуть отримати дешеві кредити під будівництво житла. Цi та iншi новини повiдомлено у середу на брифінгу в Кабінеті Міністрів.

Кредити під будівництво житла видаватимуть на 30 років, і перший внесок становитиме 10% від вартості помешкання. Дешеві кредити – у 2-6% -- річних будуть доступні для всіх бажаючих.

Відбудеться також “велике переселення” мешканців зношеного житлового фонду – так званих “хрущовок” у нові будинки. При цьому новосели і далі залишаться жити у тому ж районі, з тими ж сусідами і безплатно отримають у півтора разу більшу житлоплощу.

Програму “Територія якісного житла” уряд розробив за дорученням президента. Для реалізації програми здійснять цільову двохмільярдну позичку та створять нове Міністерство будівництва, архітектури і житлово-комунального господарства. Юлія Тимошенко наголошує на тому, що програма має запрацювати вже цього року – якщо Верховна Рада прийме без зволікань пакет із семи щойно поданих урядових законопроектів. Відразу ж по тому прем`єр прогнозує “бум житлового будівництва”:

«У нас дійсно може початися нормальний бум житлового будівництва. І це є найкращий бум, який можна очікувати в країні».

Представляючи на брифінгу в Кабміні програму “Територія якісного життя” – одну з сімнадцяти пріоритетних програм уряду на 2005 рік, Тимошенко прокоментувала також інші гарячі господарські теми. Зокрема – ціни на бензин. На думку прем`єра, вони можуть збрегетися на нинішньому рівні і після 1 червня, коли мине термін домовленостей уряду з нафтотрейдерами про граничну ціну. Тимошенко має намір і далі втримувати сьогоднішні ціни на бензин, -- для цього, каже вона, потрібно змінити ситуацію, за якою в Україні існує російська нафтова монополія, а нафту, перероблену в Україні, росіяни продають за кордон дешевше, ніж самій Україні:

«Ті ціни, які є сьогодні, є абсолютно рентабельними, і вони будуть збережені, якщо цю монополію зруйнувати. Як її зруйнувати – ми маємо план».

Глава уряду пообіцяла також, що вже на наступному засіданні Кабмін внесе
ясність у дражливу тему реприватизації. Наразі Міністерство економіки доопрацьовує законопроект про дооцінку майна, приватизованого нечесно. Як відомо, президент доручив уряду оприлюднити вичерпний перелік підприємств, які підлягатимуть дооцінці. Тим часом Тимошенко наголосила, що в урядовому законопроекті йтиметься про принципи дооцінки, а не про конкретні списки. Такий підхід логічний, -- вважає прем`єр. Оскільки – як каже вона – будуть визначені критерії, усі знаходитимуться в рівних умовах і не треба буде в ручному режимі визначати, який власник мусить доплачувати, а який ні.

Коментуючи, на прохання журналістів, скандал навколо освіти міністра Зварича, Юлія Тимошенко порадила йому визначатися: «Роман Зварич мусить також визначитися зі своєю позицією в уряді, це в тому числі і його функція», - сказала вона.

Тимошенко додала, що міністр Зварич не передавав до Кабміну, як він обіцяв журналістам, свої документи про освіту. «Поки що ні, -- сказала прем`єр, відповідаючи на запитання. – Але я думаю, якщо обіцяв, то передасть».

XS
SM
MD
LG