Спеціальні потреби

В Одесі популяризують ідею входження України до ЄС


Одеса - 11 травня. Сьогоднi у приміщенні Одеської обласної ради проведено виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції в рамках Днів Європи у Бессарабії. Серед учасників заходу були не лише керівники Одеської області і народні депутати України, але і заступник директора з проектів Британської Ради в Україні Ірина Дергунова та посол з особливих доручень МЗС України Євген Бершеда.

Народний депутат України Олег Зарубінський повідомив, що в Одесі проводиться вже третє виїздне засідання Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції. Перші два проведені у Львові та Чернівцях.

Народних депутатів України, які приїхали до Одеси, цікавлять питання, пов`язані з подальшим розширенням Європейського Союзу, транскордонної співпраці, міжрегіональними угодами.
Голова Одеської обласної державної адміністрації Василь Цушко, у своєму виступі, назвав популяризацію ідеї входження України до ЄС питанням номер один. Він закликав народних депутатів України сприяти активізації фінансування регіональної програми розвитку Українського Придунав`я, введення в дію каналу Дунай-Чорне море та завершення реставраційних робіт в Одеському театрі опери та балету.

Голова Одеської обласної Ради Сергій Гриневецький наголосив, що «заплановане на 2007 рік входження Румунії і Болгарії до Євросоюзу суттєво підвищить статус Одеської області, зокрема, Українського Придунав`я»:

«На сьогоднішній день я хочу поінформувати шановних членів Комітету, що ми є членами шести європейських структур. В двох з них ми є членами політичного бюро. Це Асамблея Європейських регіонів та Асамблея Приморських регіонів Європи. Минулого року ми вступили до Асоціації виноробних регіонів Європи [це одна з Асоціацій, яка здатна прискорити вступ до Світової організації торгівлі]. Ми працюємо в Єврорегіоні „Нижній Дунай”, у робочій Співдружності придунайських країн та Асамблеї прикордонних регіонів Європи. Це надає нам можливість створювати новий імідж регіону і державі в цілому.
Минулого року ми запровадили презентації економічного, культурного, історичного потенціалу регіону. Нам вдалося зробити це у Брюсселі, Парижі і цього року у Південній Африці. На черзі - Угорщина, Литва, Голландія, Ізраїль, Великобританія. Як результат, минулого року ми у тричі збільшили надходження прямих іноземних інвестицій до Одеської області. Це 100 мільйонів доларів».

Голова обласної Ради Сергій Гриневецький наголосив на необхідності надання державою необхідних повноважень регіонам України. «Не маючи необхідних повноважень ми не здатні самостійно вирішити чимало важливих питань», сказав вiн. Серед головних проблем він назвав енергетичну залежність Одеської області від інших країн.

Сергій Гриневецький повідомив, що від 2 до 4 червня цього року в Одесі триватиме робота Міжнародного іноваційно-інвестиційного форуму, в рамках якого буде проведений семінар на тему європейської інтеграції на базі Одеської області.

Народний депутат України Михайло Ратушний висловив думку, що в Україні дотепер не виявляють належної готовності щодо вступу до Європейському Союзу. Він сказав, що бачить мету візиту до Одеси – «популяризувати і продемонструвати цю готовність», та закликав зробити все можливе і для реалізації ідеї нафтопроводу Одеса-Броди.

Ще один народний обранець Іван Драч закликав регіональну владу звернути увагу до спільних з країнами ЄС міжнародних кінофестивалів, активізувати співпрацю з українськими організаціями у Румунії, підтримати роботу Федерації товариств зв`язків з українцями за кордоном, товариства «Україна і світ». На його думку, «таким чином і Одеса матиме реальний шанс повернути собі на жаль втрачений статус європейського міста».

Члени Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції 11 травня відвідали Ізмаїльський район Одеської області. Протягом двох днів вони матимуть зустрічі з керівниками місцевих рад і райдержадміністрацій, підприємств регіону. Заплановані лекції перед студентами і викладачами Ізмаїльського державного гуманітарного університету, Ізмаїльського технікуму економіки і права та знайомство з біосферним заповідником у містечку Вілкове в Одеськiй областi.

XS
SM
MD
LG