Спеціальні потреби

Огляд мiжнародної преси за 13 травня 2005


Проблема росiйських баз у Грузiї

Лондонська Таймс обговорює погрози грузинських лідерів вдатися до блокування російських баз, якщо Москва до неділі не надасть згоди прискорити виведення їх з території країни. Росія, втім, назвала ці погрози шантажем, заявивши, що вдасться до відплатних санкцій. Спікер парламенту Бурджанадзе заявила, що в списку грузинських дій є відмова на видачу в’їзнх віз російським військовослужбовцям, відключення електрики, тощо. Москва уважає, що Бурджанадзе блефує. Це питання вже стало каменем спотикання в стосунках Москви і Тбілісі. Грузини хочуть, щоб щоб росіян не було вже 2008 року. Росія заявляє, що їй треба чотири роки на це. Буш, який заторкнув тему баз на переговорах з Путіним у Москві, не став відкрито підтримувати позицію Грузії, щоб не ускладнювати стосунків з Росією, яка незадоволена американським впливом на території колишнього СРСР, пише лондонська Таймс.

Росiя невдоволена iноземними НДО

Інший британський часопис--Ґардіан--зазначає, що останнім виявом напруженості у стосунках мiж США та Росiєю стала заява шефа російської ФСБ Патрушева про виявлення шпигунів, які працюють на уряди Великобританії, США, Саудiвської Аравії та Кувейту під дахом іноземних недержавних організацій. Патрушев обвинуватив одну американську неурядову організацію в тому, що вона організувала в квітні в Словаччині зустріч, на якій обговорювалися нові оксамитові революції. Перепало на горіхи також британській медичній організації Мерлін, Корпусу миру США, діяльність якого в Росiї припинили три роки тому через обвинувачення в шпигунстві, пише Гардіан. Говорячи про шпигунів, Патрушев сказав: «Наші супротивники послідовно намагаються послабити російський вплив в країнах СНД, і на міжнародній арені в цілому. Останні події в Грузії, Україні, Киргизії однозначно це підтверджують», - зазначає Гардіан.

Проблеми в росiйськiй армiї

Ситуація в російській армії, за повідомленням Голосу Америки, вона така: недофінансована, дисципліна практично відсутня, загрузла в болоті чеченської кампанії, процвітає дідівщина. Минулого року в армії було 500 самогубств. П’ятдесят тисяч солдатiв просто збігли з частей. Натомість в контрактних військах умови розкішні--в кімнатах є телевізори, ДВД-плеєри, холодильники. Солдати живуть командами, краще розуміють один одного. Однак це-виключення. Назагал солдати воюють в Чечні зброєю часів останньої війни. Вся сучасна техніка йде за кордон--5,5 млрд дол. на рік, але гроші не повертаються в армію. Тому Путін не є популярним. Разом з тим зміни, хоча й дуже повільно, відбуваються, і радянська армія вже не та, яка вела війну 60 років тому, повідомляє Голос Америки.

Обшук вiллi Березовського

Лос-Анджелес таймс повідомляє, що поліція у Французькій рів’єрі, де живе Березовський, обшукала його віллу. Акція проводилася у стилі Голівудського бойовика: агенти у масках спустилися з ветолетів, налякавши літню маму Бориса Абрамовича, який був відсутній. Агенти провели на віллі десять годин і забрали комп’ютери. Офіцери не повідомили, у зв’язку з чим проведена акція, і хто видав наказ на неї, пише Лос анджелес таймс, нагадуючи, що опальний олігарх вже давно є головним болем для Кремля.

Американцi заперечуть, що їдуть в Україну на секс-туризм

Київ-пост друкує підбірку листів чоловіків-іноземців, схвильованих статтею старшого редактора Пола Міазди про секс-туризм в Укрїані і невідповідну поведінку іноземців, про яку ми повідомляли на днях. Ні, кажуть автори листів, не всі чоловіки-іноземці--свині. Ось пан Корнетт з Пенсильванії пише, що знайшов собі прекрасну дружину в Україні; вона не хотіла виїжджати, але хотіла жити там, де чоловіки не стрибають у гречку, і не стають алкоголіками. А Джордан Ратіола зі штату Мічіган, каже, що приїздив шість разів до України, зустірчався з пів-сотнею жінок, два рази заручався, але розривав їх, бо вони не хотіли виїжджати, і мав стосунки лише з двома жінками. Тому статтю Міазди він уважає дещо занадто критичною і обіцяє, що продовжуватиме шукати собі дружину з України, пише Київ-пост.

XS
SM
MD
LG