Спеціальні потреби

Актуально

Бензинова криза: "подарунок" до ста днiв уряду?

14-го травня урядові Тимошенко минуло 100 днів. Першу стоднівку урядовці неформально відзначили в неділю культпоходом до етнографічного музею просто неба, а в понеділок дві години відповідали на запитання журналістів. Головною темою була бензинова криза, яку, на думку прем`єра, російські нафтотрейдери розв`язали навмисно до першого ювілею нової влади.

Картельна змова російських нафтотрейдерів. На переконання прем`єра, саме її слiд вважати причиною того, що в неділю 15 травня, якраз на сто днів нового уряду, з автозаправок у Києві зник бензин, який тепер відпускають лише по талонах. Юлія Тимошенко:

«Уряду на 100 днів влаштували справжню обструкцію нафтопереробники, і не України, я підкреслюю, а нафтопереробники Росії... Я хочу вам сказати, що ніхто не змирився з тим, що президентські вибори виграв Віктор Андрійович Ющенко... Це просто змова. Це просто саботаж. Це просто хочуть показати Україні, де її місце».

Тимошенко категорично заперечує, що криза могла бути спричинена встановленими урядом граничними цінами на нафтопродукти. І відкидає критику щодо адміністративного втручання в ринок: за її словами, ситуація, за якої 90% заправок в Україні належить російським компаніям, це вже не ринок, а монополія.

Прем`єр вибачається перед усіма, хто сьогодні відчуває дискомфорт, бо не може купити бензин на заправках, і просить зачекати 2 тижні:

«Я думаю, що ми повністю впораємося з таким подарунком, який нам подарували на 100 днів, ми повністю впораємося протягом двох тижнів».

Загасивши нинішню пожежу, уряд має намір всерйоз взятися до подолання залежності України від російських нафтопродуктів. Як повідомила Тимошенко, через місяць збільшить свої потужності Кременчуцький нафтопереробний завод, за півтора року в Одесі побудують нафтопереробний завод, орієнтований на нафту неросійського походження, а за кілька місяців Укрнафта зведе на всій території країни тисячі українських автозаправок. Кінцева мета зусиль уряду, як заявила його керівник – забезпечити третину власних потреб України в бензині.

За словами Тимошенко, це одне із завдань, які уряд ставить перед собою на наступні 100 днів. Серед інших завдань, озвучених прем`єром -- «повернутися обличчям до малого і середнього бізнесу», підняти виробництво м`яса, розпочати доступне для всіх кредитування житлового будівництва, приступити до повернення заощаджень громадян. Втрачені заощадження повертатимуть завдяки коштам, отриманим від дооцінки нечесно приватизованого майна.

Коментуючи ж зроблене урядом за перші 100 днів, урядовці відкидають як брехливі твердження опозиції про буцімто сповільнення темпів розвитку та «охолодження» економіки. Охолодження торкнулося лише найбагатших, -- твердить віце-прем`єр Микола Томенко: «Точно відбувається охолодження надприбутків олігархів українських і російських в Україні», - сказав вiн.

Юлія Тимошенко повідомила: бюджет за підсумками першого кварталу перевиконаний, усі обіцяні урядом підвищені пенсії виплачені, і їх не з”їла інфляція: у квітні інфляція становила 0,7%, а в кілька найближчих місяців очікують навіть від`ємних показників. Глава уряду звернулась до преси з проханням підтримати її команду:

«Підтримайте уряд, підтримайте президента, підтримайте нову владу. Головне, що у нас є і що варте підтримки – це наше бажання чесно працювати для України».

Що ж до підтримки населення, то про це нова влада наразі може не турбуватися. За даними опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології, позитивно перші 100 днів оцінюють 52% громадян, негативно -- 16%.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG