Спеціальні потреби

Українська опозицiя намагалася прорватися на Євробачення


Нова українська опозиція намагається використати пісенний конкурс Євробачення, який цими днями проходить у Києві, щоб привернути увагу до своїх дорiкань новiй владi. У четвер ввечері перед початком півфінальних виступів кількасот прихильників лідера Партії регіонів Віктора Януковича намагались прорватись на Євробачення, проте охоронці конкурсу їх не пустили.

Протягом усього четверга представники нової української опозиції проводили акції протесту у центрі Києва, намагаючись привернути увагу громадськості та iноземних вiдвiдувачiв української столицi до того, що вони називають політичними переслідуваннями в Україні. Ввечері подібна акція мала вiдбутися і під Палацом спорту, де проходить Євробачення. Про свій намір пікетувати цю будівлю один з лiдерiв опозицiонерiв, екс-кандидат у президенти Віктор Янукович, до речі, попереджав ще раніше. Під час проведення акції 500 осіб намагались прорватись на обгороджену територію Палацу спорту, однак правоохоронці їх не пропустили. Міліція стверджує, що ніхто не постраждав у конфлікті i що сила до учасників акції не застосовувалася.

Перед відходом учасники акції кидали за огородження листівки, у яких російською і англійською мовами говорилось, що в Україні переслідується політична опозиція і чиниться тиск на політичних опонентів влади.

Тим часом, ще напередодні цієї акції віце-прем'єр Микола Томенко закликав не використовувати конкурс "Євробачення" для задоволення власних і партійних інтересів.

Чи буде українська опозиція проводити акції протесту у суботу 21-травня, під час фіналу конкурсу у Києві, наразі не відомо. Проте інформаційні агентства повідомляють, що у Донецьку цими вихідними обласне відділення Партії регіонів і Союз молоді регіонів України проведуть інформаційні пікети під гаслом «Партія регіонів - за європейські цінності!». Мета акції – «привернути увагу української і міжнародної громадськості до проблем прав людини і політичних репресій в Україні».

Не виключено, що ця проблема найближчим часом буде підніматись і в українському парламенті. Опозиційні фракції сьогодні заявили про свій намір блокувати роботу Верховної Ради під час наступного пленарного тижня, якщо влада не визнає своїх помилок, і якщо до 1 червня не будуть звільнені з-під арешту голова Донецької обласної ради Борис Колесніков і колишній голова Закарпатської обласної державної адміністрації Іван Різак. Нагадаємо, Бориса Колеснікова підозрюють у здирництві, а Івана Різака у хабарництві та доведенні до самогубства колишнього ректора Ужгородського державного університету.

XS
SM
MD
LG