Спеціальні потреби

Актуально

Пiдсумки Євробачення: погляд з Києва

“Євробачення-2005” закінчилося перемогою гречанки Гелени Папарiзу; “Гринджоли” зайняли двадцяте місце з двадцяти чотирьох учасників фіналу. Та попри скромний результат української групи, в Україні задоволені підсумками пісенного конкурсу, який сприймався там радше як політична подія.

Хоч “Гринджоли” не виграли, вся Європа співає гімн помаранчевої революції. Так оптимістично оцінюють результати “Євробачення-2005” його українські організатори. Співголова Оргкомітету з підготовки фестивалю, гуманітарний віце-прем`єр Микола Томенко каже, що не вважає помилкою відрядження на суто естрадний конкурс революціонерів з Майдану.

«Я хотів, звичайно, щоб результат був кращий, але я абсолютно переконаний, що краще Україна в Європі представила українську версію гімну помаранчевої революції, аніж вона представила показ стриптизу... Я думаю, що ми можемо когось послати на “Міс Вселенна” або конкурс краси. Але на Євробачення треба посилати пісню, а не людину, яка б щось говорила про Україну. В даному випадку хоч пісня не виграла, але вся Європа приспів помаранчевої революції співає. І абсолютна більшість країн уже віталися з Україною українською мовою».

Поет в Росії більше ніж поет, пісенний конкурс в Україні більше ніж пісенний конкурс. Нагоду провести в себе фестиваль “Євробачення” розглядали як унікальний шанс для європейської презентації країни. Томенко вважає, що з цим завданням впоралися. За його словами, нова влада, яка постала перед фактом повного провалу підготовки і можливого перенесення конкурсу, змогла в короткий термін організувати шоу, яке, за оцінками багатьох зарубіжних експертів, стало найкращим за всі 50 років історії “Євробачення”. Віце-прем`єр згадав також про українські нововведення до традиції конкурсу – пряме включення, під час трансляції фінального концерту, київського Майдану, та нагородження переможиці президентом. Томенко відкрив також секрет, що Віктор Ющенко голосував за учасницю з Мальти, а він сам – за Молдову. Як жартує урядовець – з політичних міркувань, задля експорту пісенної революції.

За молдавську групу дружно проголосувала й уся Україна, давши гуртові з автентичною бабцею в народних строях, що хвацько била в бубон, найвищу оцінку у 12 балів. У конкурсі Євробачення “свої” традиційно голосують за “своїх”. Політична природа конкурсу, очевидно, далася взнаки і в тому, що найвищі 12 балів Україні виставила Польща, тим часом як від Росії Україна отримала тільки 2 бали, а від Білорусі – жодного очка. Дарма що сусіди.

Та хоч би як там було – європейське свято на українськiй вулиці, як виглядає, в цілому вдалося. Так думають не лише організатори, але й більшість киян, до яких ми звернулися із проханням оцінити “Євробачення”:

- «Організували дуже добре. Зал був дуже гарно зроблений, оформлений... Але “Гринджоли”... Думаю, що не тих вибрали на Євробачення, кого потрібно було».

- « Не виправдали ми себе в очах всього світу і Європи. Організаційні моменти – ми підійшли якось в останній момент сполохнулися, все так спонтанно, в останній момент – не дуже добре».

- «Я вважаю, що за такий короткий час і так зробить, як вони зробили, це їм дає дуже велику честь і хвалу – тим, хто працював над цим... Дуже добре було б, якби Ані Лорак, але це той стандарт, який із року в рік. Вони були – хай погано, але незвичайні, нестандартні».

Всі новини дня

«Українська хоробрість змінює світ», - заявила прем'єр-міністерка Литви на Безпековому форумі у Варшаві. Відео

Під час форуму народу України вручили нагороду «Лицар Свободи». Від імені народу України її отримала перша леді Олена Зеленська.

Український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня: репортаж з Одеського порту. Відео

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, через два місяці після підписання Чорноморської зернової ініціативи український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня.

Петреус: якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, США та союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні. Відео

Колишній директор ЦРУ і генерал армії США у відставці Девід Петреус заявив у вівторок, що якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, Сполучені Штати та їхні союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні та, можливо, у Чорному морі.

Чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів. Відео

Правозахисні організації та Генштаб ЗСУ повідомляє, що російська влада в окупованому Криму мобілізує кримських татар. Чи є цифри, скільки людей вже отримали повістки, і чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів.

Сенатори США пропонують передавати Україні конфісковані і заморожені активи Центробанку РФ 

Концерт з приводу незаконної анексії окупованих українських територій, Москва, 30 вересня 2022. REUTERS

Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій Шелдон Вайтгауз та Джим Ріш запропонували нову законодавчу ініціативу, спрямовану проти російських еліт, ставленників та олігархів - Russian Elites, Proxies, and Oligarchs Act (REPO Act). Документ пропонує передавати Україні в якості додаткової допомоги конфісковані активи Центробанку Росії та інші суверенні активи РФ.

цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані та конфісковані та перепрофільовані... Україні

"За повідомленнями, в усьому світі заморожено російських активів на понад 300 мільярдів доларів. Це значно більше грошей, ніж ті суми, що були вилучені чи конфісковані у російських олігархів. З огляду на винятковість та жорстокість відвертої незаконної війни Росії в Україні, цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані, конфісковані та перепрофільовані, щоб допомогти Україні виграти цю війну та відбудувати свою країну", - сказав Ріш.

"Нам потрібно дати чітке повідомлення Володимиру Путіну: продовжуйте ваше жорстоке вторгнення в Україну та отримуйте фінансові наслідки", - сказав Вайтгаус. - "Ці заходи надішлють це повідомлення голосно та чітко".

Серед іншого, законодавча ініціатива закликає дозволити президентові США конфісковувати російські суверенні активи, заморожені у США, створює Фонд підтримки України (Ukraine Support Fund), куди спрямовуватимуть вилучені кошти. Крім того, за пропозицією, Держдепу надаватимуться додаткові ресурси для роботи із партнерами та союзниками за кордоном задля конфіскації додаткових російських суверенних активів в інших країнах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про новий пакет допомоги Україні, що включає HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання. Вашингтон та Київ повідомили, що президенти США Джо Байден та України Володимир Зеленський обговорили це у телефонній розмові.

Байден написав у Twitter, що США "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" українських територій і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті своєї демократії."

Зеленський подякував Байдену і народу CША "за сталу оборонну й фінансову підтримку" та повідомив, що вони "обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем".

У РФ сьогодні заявили, що "постачання США озброєнь Україні наближають до небезпечної межі прямого військового зіткнення Росії та НАТО".

Більше

XS
SM
MD
LG