Спеціальні потреби

Українським миротворчим операцiям дають високу оцiнку


Напередодні Всесвітнього дня миротворців українські військові звітували про успіхи своїх колег по врегулюванню збройних конфліктів у світі. Наразі українські військові перебувають у чотирьох країнах, при чому найвдалішою з операції називають дії в Іраку.

Україна бере участь у миротворчих операціях з 1992 року, коли українські військові, в рамках таких зусиль, були вiдправленi в колишню Югославiю. Зараз українці беруть участь у миротворчих операціях в Косовi, Ліберії, Лівані та Іраку. Заступник командувача сухопутних військ України Валерій Фролов вказує на особливі результати українців зокрема в цій останнiй країні:

Найбільш цікаве завдання, яке виконують збройні сили – це участь у контингенті в Іраку. Починаючи з травня місяця, змінені цілі перебування нашого контингенту в Іраку. Сьогодні основні цілі існування нашої гурпи – формування підрозділів 52-ої окремої піхотної бригади Іраку».

Валерій Фролов каже, що зараз українці навчають іракську армію, до якої входять як суніти так і шиїти. Українці також відбудовують школи та дитячі садки у зруйновані країні.

Однак цінність перебування вiйськових у складі миротворчих контингентів – це ще й досвід. Українські військові можуть знайомитися з новинками іноземних армій, а також практикуватися. Серед прикладiв Фролов навiв 56-ий загiн у Лiберiї:

«Цей загін вертольтчиків має наліт 6 тисяч годин. В умовах України такий досвід неможливий, та ще й включаючи бойові вильоти».

Україна щороку витрачає на миротворців приблизно 151 мільйон гривень. Більша частина цих грошей надходить від ООН. В Іраку всі переміщення українських військ та їх утримання оплачують США. Україна платить зарплатню. Втім її рівень досить високий як для української армії, каже Фролов:

«Підняли на 10% оплати. Сьогодні офіцерам від 800 до 1200 доларів залежно від посади, прапорщикам від 745 до 920, і особам сержантського та рядового складу від 500 до 650 доларів США».

Не в останню чергу, саме це робить роботу миротворців дуже популярною серед українських військових. Конкурс на участь у миротворчих підрозділах завжди серйозний і потрапляють у інші країни далеко не всі бажаючі.

Цього року українські військві мають вийти з Іраку, однак вже планується чергова операція. Цим літом декілька підрозділів Україна введе у зону ізраїльсько-палестинського конфлікту – на Голанські висоти.

XS
SM
MD
LG