Спеціальні потреби

Допит Януковича, зустрiч Червоненка з Бакаєм


Екс-прем`єр-міністра України Вiктора Януковича запросили на допит до міліції. Він проходить як свідок у кримінальній справі про незаконне виділення бюджетних коштів Донецькій облдержадміністрації. Іншою сенсацією дня, пов`язаною з розслідуванням діянь колишньої влади, стали подробиці зустрічі в Москві міністра Євгена Черноненка з оголошеним у розшук Ігорем Бакаєм.

Віктора Януковича знову запросили на допит. Колишній прем`єр має з`явитися до Управління по боротьбі з оргзлочинністю Головного управління МВС об 11 годині 30 травня. Як повідомив департамент зв`язків з громадськістю Міністерства внутрішніх справ України, ідеться про допит в кримінальній справі, порушеній за фактом видачі незаконного розпорядження Кабінету Міністів від 17 червня минулого року про виділення Донецькій облдержадміністрації бюджетних коштів на суму близько п`яти мільйонів гривень. Кошти призначалися для закупівлі спецтехніки аеропорту “Донецьк”, що перебуває у комунальній власності Донецької обласної ради. Як заявив “Голосу Америки” міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, кримінальних справ по громадянину Януковичу немає, і він викликаний в якості свідка:


«Я знаю, що є кримінальні справи, порушені по факту, де на певних урядових документах стоїть підпис Януковича. Але в якості кого – ну, очевидно, в якості свідка. Бо по громадянину Януковичу немає кримінальних справ, а є по факту, де він проходить свідком».

А тим часом іншою сенсацією дня, пов`язаною з розслідуванням діянь колишньої влади, стало повідомлення міністра транспорту та зв`язку Євгена Червоненка про деталі його зустрічі в Москві з Ігорем Бакаєм. Екс-голова Держуправління справами при адміністрації президента Кучми, нині оголошений в розшук українською Фемідою, підтвердив Євгенові Червоненку, що він є громадянином Росії. “Він громадянин Росії, він так сказав”, -- заявив журналістам міністр, який сказав, що бачився з Бакаєм під час свого візиту до Москви 23-25 травня. За словами Червоненка, ініціатива виходила від Бакая, а він погодився зустрітися, оскільки це, як він сказав, “не розходиться з моєю совістю”.

За словами Червоненка, Бакай поскаржився йому, що багато з того, у чому його звинувачують, насправді робив не він:

«Я теж розумію, що він геніальна фігура сьогодні закрити злочини всіх тих, хто залишився в Україні, хто став дуже багатий... і він ідеальна фігура бути стрілочником».

Як каже Червоненко, проаналізувавши ситуацію, він попередив Бакая, що йому загрожує небезпека, і порадив скликати прес-конференцію чи вийти перед телебаченням у Москві та розказати всю правду. «Я хотів зробити все, щоб ця людина не продовжила ланцюг людей, які багато знають», -- додав мiнiстр транспорту i зв`язку.

Відповідаючи на запитання журналістів, чому він не повідомив правоохоронні органи про місцезнаходження Бакая, Червоненко сказав, що “не мав права”. А тим часом міністр внутрішніх справ Юрій Луценко запевнив журналістів, що йому відома “точна адреса проживання Бакая”, і жартома порадив менше про цю справу писати. “Чим частіше ви писатимете, тим частіше він мінятиме місце свого проживання”, -- сказав міністр.

XS
SM
MD
LG