Спеціальні потреби

Українськi фермери готують протестну акцiю


Протестну акцію під Адміністрацією президента готують українські фермери. Акція “Ні – знищенню села”, в якій візьмуть участь 30 всеукраїнських громадських організацій селян, призначена на 17 червня і пройде з вимогою дотримання передвиборчих обіцянок влади.

Рішення провести протестну акцію під президентською адміністрацією селяни прийняли на 2-у Всеукраїнському вічі, яке відбулося днями. Тридцять всеукраїнських громадських організацій фермерів – учасників віча – скритикували дії влади, яка, на їхню думку, лише декларувала підтримку села, але залишається бездіяльною. Говорить заступник президента Асоціації фермерів та приватних землевласників Леонід Кириченко:

«На сьогоднішній день нічого не виконується. Селян, в першу чергу хвилює що – соціальна сфера. За винятком підвищення пенсій, нічого не змінилося. Сільські голови без бюджетів, сільські клуби не працюють, в села ніхто не хоче їхати працювати, я маю на увазі вчителі, лікарі, виробники сільгоспродукції залишилися без підтримки, яка була в минулому році».

Фермери скаржаться, що за нової народної влади, яку самі ж обирали, працювати на селі стало тяжче. Виросли, порівняно з минулим роком, ціни на дизпаливо і на мінеральні добрива; дешева електроенергія на зрошення, яку раніше забезпечувала держава, відсутня; закупівельних цін на зерно, за якими уряд скуповував збіжжя у Держрезерв, нема, а на фінансування села за перше півріччя виділено 50 мільйонів замість належних шести мільярдів гривень. Доступних кредитів, які були обіцяні селянам під час виборчої кампанії, ніхто не дає, та й навіть підтримки на видання державних актів з володіння землею позбавили, і тепер документами на землю торгують втридорога приватні компанії.

Фермер Віктор Жук з Чернігівської області, один з учасників недавнього Всеукраїнського віча в селі Чубинському, каже, що фермерів, які так багато надій покладали на нову владу, сьогодні охоплює відчай:

«Не залишається ніякої надії. Це впала віра. В той момент, в Чубинському, в мене було бажання вийти і спалити себе на Майдані, де Віктор Андрійович давав присягу всьому народу. Я поїхав до адміністрації, намагався пробитися, але це ж пусте. Ви ж розумієте, що приймальня зроблена невідомо для чого».

Представники фермерських організацій кажуть, що протестами під стінами адміністрації хочуть домогтися зустрічі з президентом, аби обговорити з ним свої наболілі проблеми.

Як сказав один з організаторів акції, фермер з Київської області Григорій Наконечний, «хочемо звернутися до президента, до уряду: все-таки хочеться, щоб не слова це були. От вони все часто говорять – повернуться лицем. Ну ми не бачимо цього лиця. Ми бачимо совершенно друге...».

XS
SM
MD
LG