Спеціальні потреби

Український уряд турбується Приднiстров`ям


Цими днями у Києві проходить міжнародна конференція "Безпека європейських кордонів: реалії та перспективи". Одним із найбільш проблемних кордонів наразі залишається Придністровська самопроголошена республіка. Вирішення цієї проблеми українські можновладці називають одним з головних своїх пріоритетів.

Придністровській проблемі нова українська влада приділяє чимало уваги, цій темі було присвячено навіть одне з перших засідань РНБО за участі президента, прем`єра, спікера та керівників силових відомств. Такий сусід України як невизнана самопроголошена республіка Придністров`я потенційно складає загрозу безпеці України, вважає дехто в урядi.

Придністров`я наразі залишається одним із найпотужніших каналів транспортування контрабанди та нелегалів зі Сходу до Західної Європи та навпаки. Не секрет, що придністровські керманичі мають негласну підтримку Москви, однак так довго існувати без підтримки української влади ця республіка не могла б вважають експерти.

Політологи кажуть, якщо нова українська влада зможе посприяти вирішенню придністровської проблеми, це буде дуже позиттивним сигналом для Європейського Союзу, який потерпає від існування такого каналу для нелегальної продукції. Віце-прем`єр України з гуманітраних питань Микола Томенко каже, що влада наразі працює над тим, аби технічно вдосконалити та посилити контроль за цією ділянкою українського кордону.

Свого часу на саміті СНД у Кишиневі президент Ющенко запропонував своє бачення мирного врегулювання придністровської проблеми через вільні вибори у цій республіці. Тоді до цієї ініціативи досить холодно поставилася Молдова. Експерти кажуть, що для вирішення цієї багаторічної проблеми Україна має бути готова до застосування радикальних засобів, аж до серйозної блокади всіх нелегальних товарів з цього регіону.

XS
SM
MD
LG