Спеціальні потреби

Українцi стали менше довiряти владi


Рівень довіри до влади в Україні падає. Про це свідчать дані соціологічного дослідження, проведеного у травні Українським інститутом соціологічних досліджень та Центром “Соціальний моніторинг”. Наразі падіння незначне, але привід замислитись з`явився.

Про катастрофічне падіння довіри поки що не йдеться, але ті кілька відсотків, на які знизились у травні порівняно з березнем рейтинги всіх державних владних органів, соціологи називають “тривожним дзвіночком” для нової влади. Після небувалого сплеску довіри до всіх без винятку представників влади у перші пореволюційні місяці маятник потроху пішов донизу. За даними соцопитування, проведеного Українським інститутом соціологічних досліджень і Центром “Соціальний моніторинг”, довіра впала як до парламенту і уряду, так і до Служби безпеки, Збройних Сил, судових органів, міліції і прокуратури. Верховній Раді зараз довіряє 39% опитаних, тоді як у березні довіряло 47%, Кабінету Міністрів довіряє майже половина населення, а в березні було більше половини. На кілька позначок впала довіра і до президента Віктора Ющенка – з 65-ти до 60-ти відсотків, та прем`єра Юлії Тимошенко – з 60-ти до 58-ми. Тим часом виріс рейтинг голови Верховної Ради Володимира Литвина – якщо вірити соціологам, то спікер сьогодні на третьому місці за довірою після Ющенка з Тимошенко і має захмарні 55%.

Коментуючи одержані дані, соціологи кажуть, що загальний спад довіри пов`язаний з відсутністю змін на місцях: Помаранчева революція пронеслася верхами, залишивши внизу все як було. Чи виправдовує нова влада ваші сподівання? Про це ми запитали перехожих на вулиці Києва. Судячи з відповідей, столиця у своїх кумирах поки що розчаровуватись не спішить:

- «Ні, ні, ні. У мене не впала. Юлю обожаю, довіряю Ющенку.
За цей час, за півроку, щось зробити, при тому тиску, який є, тільки всі сидять і чекають, коли якась помилка, і тут же починають гавкати, пробачте...».

- «Ні, не розчарувалась я в йому, він все робить правильно, і особенно з Юлею, вони молодці. У їх, канєшно, бідні, не по мінутам, а по секундам все розписано, і вони трудяться, і мені кажеться, що іде к луччому все равно».

- «Я дуже довольна, що вони перещитали мені пенсію. І хоч на базарі все дуже дорого, всігда июнь місяць був дуже дорогий. Стара влада жила тільки для себе, для своїх дітей. А нова влада робить маленькі шажки, і все прозоро, і коли Суркіси сиділи на футболі на склом, то ця влада сидить з людьми».

- «На місцях дуже проблем багато, кінь не валявся. Місцева влада навіть в бік людей не дивиться, вирішує свої питання – і земельні, і житлові, і грошові. Мені здається, що Ющенко якось – вони ще не подивилися, що глобальні питання вирішує, на міжнародній арені...

- «Сказати Ющенку, щоб прибрав своїх кумів і дав Юлі працювати, як вона вміє».

- «Ну, якось Ющенка заносить, якась зіркова хвороба у нього почала з`являтися в погляді. А Тимошенко теж кудись заносить з цими рішеннями, дуже багато непопулярних рішень, особливо стосовно власне тих категорій населення, яких вони підтримували. Малі підприємці, наприклад, середній клас. Більшість рішень були непопулярні... [Втiм довiра] поки що не впала, але психологічно не хочеться, щоб вона падала, бо стояли на Майдані, так багато підтримували їх довго, і це буде дуже велике розчарування, якщо впаде дійсно».

XS
SM
MD
LG