Спеціальні потреби

Винесення вироку екс-прем`єру Лазаренку вiдкладено


Винесення вироку екс-прем'єр-міністру України Павлові Лазаренку, яке мало відбутися у четвер у Сан-Франціско, де проходив суд над ним, перенесено на невизначений час. Про це «Голосу Америки» розповів адвокат підсудного Деніел Горовіц. За його словами, справу відкладено на прохання захисту:

«Ми попросили суддю дати нам більше часу, щоб переглянути додаткові логічні аргументи, і ми розраховуємо, що до кінця липня дуже мало залишиться від звинувачень у цій справі».

Горовiц також наголосив, що бiльшiсть iз звинувачень з його клiєнта уже знято, а щодо решти, додав вiн, сторона захисту звертатиметься до нової української влади:

«Суддя відкинув три чверті усіх обвинувачень як зовсім безпідставні - і це, очевидно, нечувано, щоби суддя відхиляв так багато звинувачень у процесі такої важливості. І все, що він залишив, стосується 1994 року, а це було так давно, що документи того часу вже не існують або знаходяться в розпорядженні Генеральної прокуратури. Ми маємо намір просити суддю дати нам більше часу, щоби отримати ці документи від демократичного уряду України, від реальних людей України, оскільки вони продемонструють повну невинність підсудного».

На запитання, якого за строком судового вироку очікує захист, адвокат Горовіц сказав: «Я не очікую жодного взагалі! Тому що ця справа почалась такою великою, але як повітряна кулька лопнула і від неї лишилось не так вже й багато».

Чи були доведені до відома суду записи, зроблені майором Мельниченком? - було наступне запитання. «Так, - відповів адвокат, - суддя прослухав їх і прочитав їх переклад, але вирішив не знайомити з цими записами присяжних. Чому? Думаю, суддя намагається якомога більше відділити цю справу від політики. А ми намагаємось йому пояснити, що ця справа є виключно політичною, що вона якраз і пов’язана з людьми, які вбили Георгія Гонгадзе, які отруїли президента Ющенка...». Вiн також зазначив, що суддя в справi Лазаренка – Дженкiнс – сьогоднi знає більше про Україну, ніж будь-який інший суддя у Сполучених Штатах.

Адвокат Горовіц крiм цього сказав, що сам Павло Лазаренко слідкує за всім, що сьогодні відбувається в Україні: «Він живе комфортно, задоволений покращенням економічної ситуації в Україні і розраховує, що люди будуть інвестувати в Україну для розбудови економіки. Лазаренко має намір повернутись назад в Україну і створити високооплачувані робочі місця для розбудови ринкової економіки».

На запитання, чи планує Павло Лазаренко повернутись в українську політику, Деніел Горовіц заявив, що його клiєнт довго не був в Україні і тому наразі не планує брати участі у політичних процесах. Він також додав, що не зважаючи на те, що Леонiд Кучма вже не є президентом країни, екс-глава держави ніколи не втече від Лазаренка. Той буде переслідувати Кучму до кінця його життя, - наголосив адвокат Горовіц.

Наступне засідання у справі "США проти Лазаренка" призначено на 27 липня. Нагадаємо, що американська прокуратура висувала проти Лазаренка обвинувачення у здирництві, шахрайстві і відмиванні через каліфорнійські банки 114-ти мільйонів доларів. У результаті останнього рішення судді Дженкінса ця сума тепер знижена до 10-ти мільйонів, а з 29-ти раніше винесених Лазаренку звинувачень у силі залишилося лише 14.

Фото - iз сайту Д. Горовiца

XS
SM
MD
LG