Спеціальні потреби

Діаспора не здивована звільненням посла України у США


ВIДЕО - переглянути

Минулого тижня президент Віктор Ющенко підписав указ про звільнення з посади посла України у США Михайла Резника. Зміни голови дипломатичного представництва у США очікували від моменту приходу нової влади в Україні. Рішенням не були здивованi і американські українці.

Як заявив в інтерв’ю Голосу Америки один з провідних діячів української діаспори у США -- голова Українсько-американської координаційної ради -- Ігор Ґавдяк, після помаранчевої революції в Україні Америка, діаспора і цілий світ очікували чітких змін в політиці нового українського керівництва, зокрема у відношенні до США. У цьому плані, продовжив пан Ґавдяк, посол Резник, чи правильно це, чи ні, ототожнювався з режимом екс-президента Кучми. Отож виникла потреба замiнити його людиною, яка репрезентуватиме президента Ющенка, додав він.

Втім голова впливової діаспорної організації визвав, що обстановка, в якій працював посол Резник, була чи не найскладнiшою із тих, в яких довелося працювати послам незалежної України у Вашингтоні. За словами пана Ґавдяка, не в останню чергу роботу Михайлу Резнику ускладнювала неприхильність Америки режиму Леоніда Кучми і за таких обставин, сказав він, нинiшньому послу було важко добитися будь-яких конкретних успіхів.

Щодо посади посла України у США загалом Ігор Ґавдяв назвав її серед найважливiших i найпрестижнiших з усiх українських дипломатичних призначень. Тому, як уважає він, наступний посол повинен бути добрим дипломатом, добре володіти англійською мовою i мати глибоке розуміння американської системи влади та психіки американців. В необхідності таких якостей пан Ґавдяк переконався, як сказав він, під час особистих знайомств з попередниками Михайла Резника та їх спілкувань з американськими офіційними особами, свiдком яких йому доводилось бути.

Серед пріоритетних завдань, які чекатимуть нового посла України у США, пан Ґавдяк назвав скасування дії поправки Джексона-Веніка, яка ускладнює американсько-українськi торговельнi стосунки, та заходи для переконання уряду Спочучених Штатів підтримати вступ України до Світової організації торгівлі та НАТО. Не менш важливими американсько-український дiяч уважає залучення якнайбільше інвестицій в українську економіку.

Щодо особи нового посла, призначення якого очікується, пан Ґавдяк сказав, що українська діаспора, на його погляд, повинна бути готова співпрацювати з будь-ким, хто обійме цю посаду.

До речі, планувалося, що гостем нашої студії буде також сам посол Резник, але він відмовився прийти, пославшись на зайнятість.

 • 16x9 Image

  Мирослава Ґонґадзе

  Ведуча, головний редактор і керівник Української служби «Голосу Америки». На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах  таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

  З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медія-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

  Серед іншого - Мирослава також була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерность» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

  Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

  У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

  Виховує доньок-близнюків Нану та Саломе.

XS
SM
MD
LG