Спеціальні потреби

Актуально

США допомагають українцям ставати землевласниками

Стати повноправними землевласниками українським селянам допомагають американські платники податків. Ось уже кілька років в Україні діє програма підтримки приватизації землі Агентства США з міжнародного розвитку, завдяки якій документи на володіння землею отримали понад один мільйон українців. У селі Любовичах Малинського району Житомирської області щойно вiдбулася одна iз церемоній вручення державних актів.

В селі Любовичах чекають гостей з Америки. Зранку до місцевого Будинку культури сходяться селяни – отримувати державні акти на землю, на виготовлення яких в українського уряду немає грошей. Документ, оформлення якого коштує мінімум 85 гривень, а деякі приватні фірми правлять по тисячі і більше, любовичцям вручать безплатно. Колишня доярка Марія Сергіївна Степаненко за подарунок вдячна.

«Оце ж почули, що люди з-за границі помогли нам чи грошами, чи силою, чи розумом своїм, спасібо їм. Ну так, як дають, то нехай будуть, може наші діти колись, хто його знає, звернуться з цими бумажками».

Більшість селян – люди старші і кажуть, що землю обробляти не подужають. Отож і не знають, радіти новій власності чи ні:

«А чого ж радіть. Вона мені нада, та земля, як уже без двох восемдесят?» -- запитує Василь Дмитрович Остапенко, колишній фермер.

І все ж своя земля вона і є своя, -- міркує інший мешканець Любовичів, ветеринарний лікар на пенсії Петро Тимофійович Мельник:

«Ось після сьогоднішнього дня вручать мені оцей акт державний, так, може післязавтра прийдуть з тією мірою і скажуть: Петро Тимохвійович, оце твоя земелька. Оце буду бачить, що дійсно моя земля дорогенька».

Але ось гості приїхали, і церемонія в Будинку культури почалася. З трибуни говорили про те, що селянам повертають землю, яку в них колись силоміць відібрали. Про те, що в усьому світі свою найбільшу ефективність довела саме приватна власність на землю. І про можливості, які відкриваються перед приватним землевласником – від кращих умов оренди, на які можна претендувати, маючи повноцінний державний документ, до фермерства і навіть права продати свій пай у майбутньому, коли знімуть мораторій на продаж землі.

Заступник адміністратора Бюро країн Європи та Євразії Агентства США з міжнародного розвитку Дрю Лутен побажав українцям повернути собі втрачене почуття господаря на своїй землі:

[переклад з англiйської] “Нам дуже приємно, що американці можуть допомогти вам - українцям - в одержанні ваших державних актів”.

І нарешті найурочистіша мить – вручення свідоцтв про власність. Після церемонії у Любовичах в Україні стане на шістсот сорок два землевласники більше. Загалом же за весь час дії програми державні акти на володіння землею отримає один мільйон вісімсот тисяч українців. Тобто чверть усіх українських селян матиме документи на землю, виготовлені коштом американських платників податків. Вартість проекту, що діє з 2001 року, становить 20 мільйонів доларів. І як сказав на пресовій конференції по завершенню церемонії директор регіональної місії Агентства США з міжнародного розвитку Крістофер Краулі, підтримка приватизації землі – серцевина програм aгентства. За його словами, ця програма одна з найважливіших, яку здійснює aгентство в Україні.

А на запитання про те, для чого американцям дарувати гроші на те, щоб в українському селі з`явився приватний власник, директор місії відповідає – “Це наша філософія”. “Ми переконані, -- каже він, -- що основою сільського господарства, і не лише в Україні, має бути приватна власність і право вибору, що селянину робити зі своєю землею”.

Всі новини дня

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:46 0:00

«І українці і поляки масово зверталися з пропозицією допомоги». Фундація «Зустріч» у Кракові збільшила обсяг своєї діяльності вдесятеро, щоб задовольнити потреби українських біженців, які їхали у місто.

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

За умовами обміну полонених, п’ятеро звільнених командирів “Азовсталі” до кінця війни перебуватимуть в Туреччині. Один із них - Сергій Волинський. "Голос Америки" поспілкувався з його дружиною Русланою.

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Екс-посолка США в Києві назвала російські обстріли цивільної інфраструктури України «ганебними» і заявила про невідворотність покарання Росії за військові злочини.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Британський уряд став першим на Заході, хто ввів нові санкції проти Росії через незаконні так звані «референдуми» на окупованих територіях України. Міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі заявив, що «уявні референдуми під дулом пістолета не можуть бути вільними чи справедливими».

Як США реагують на ядерний шантаж Путіна та псевдореферендуми. Відео

Як США реагують на ядерний шантаж Путіна та псевдореферендуми. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:11 0:00

Росія зіткнеться з «катастрофічними наслідками», якщо застосує ядерну зброю проти України. Про це заявив радник з національної безпеки США Джейк Салліван.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG