Спеціальні потреби

Актуально

Чого очiкувати від чергової сесії Па ОБСЄ?


вiдео - переглянути

Від 1-5 липня, вперше за свою тридцятилітню історію, Парламентська асамблея Органiзацiя з питань безпеки i спiвробiтництва в Європi, до якої входить близько трьохсот законодавцiв, проводитиме свою сесію у Вашингтоні. Як і перед іншими міжнародними інституціями зміна міжнародних орієнтирів та новий розподіл сил у світі вимагає нових підходів та реформи структури організації. Хоча на думку фахівців такi питання як дотримання прав людини, безпеки та толерантності, розв'язання яких ставить перед собою ОБСЄ, не втрачають своєї актуальності. Про це Мирослава Ґонґадзе розмовляла з радником Комісії ОБСЄ при Конгресі США - американським українцем Орестом Дейчаківським.

Розшифровка розмови, яку з ним вела Мирослава Гонгадзе:

МГ: Якi питання розглядатимуться на вашингтонській сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ?

ОД: Будуть питання про торгівлю людьми, тероризму, питання Придністров’я, що дуже така болюча і пекуча проблема тепер, а також питання Нагірного Карабаху, Абхазії, питання корупції є величезною проблемою в країнах ОБСЄ. Також є прогнози, і виглядає, що це станеться, що Росія намагатиметься послабити стандарти щодо спостерігання за виборами.

МГ: Зараз Росія намагається нібито створити свою структуру щодо спостереження за виборами. Ми знаємо, що на українських виборах були спостерігачі від ОБСЄ і від СНД. Чим відрізняються ці спостерігачі і чи не є це намаганням збалансувати спостереження ОБСЄ?

ОД: Це абсолютно є намаганням це зробити, хоча я маю сумніви чи це їм вдасться.

МГ: Цього року ОБСЄ виповнюється 30 років. Які завдання стоять сьогодні перед цією організацією? 30 тому вона була створена коли зовсім інша ситуація була в світі. Які завдання сьогодні?

ОД: Деякі завдання інші від тих, що були 30 років тому, а деякі є такі самі. Хоча імперії вже впали, але ще є проблеми з людськими правами, як наприклад в самій Росії. Подивімося на Чечню, -- що діється в Туркменістані, в Узбекистані, в інших країнах. Це є основні проблеми із пошануванням прав людини. Але є інші проблеми, які не існували, але яким присвячується більше уваги, а це, наприклад, торгівля людьми. Це велика проблема в Україні, і це всі розуміють. ОБСЄ також дивиться на питання толерантного ставлення до релігійних і національних меншин. І є проблеми з тероризмом, яким ОБСЄ присвячує увагу.

МГ: Дуже багато міжнародних організацій зараз намагаються зробити реформу ООН. Чи не потребує ОБСЄ такої реформи? Наскільки вона є ефективною сьогодні?

ОД: ОБСЄ є відносно ефективною. Це не значить, що немає жодних проблем, що не можна поліпшити ситуацію, як у кожній організації. Я думаю, вона більше ефективна за ООН, бо не має тієї величезної бюрократії, що часом шкодить ООН. ОБСЄ робить багато конкретних позитивних справ. Наприклад стосовно України. ОБСЄ є єдина організація в Європі і колишньому СРСР, що займається спостеріганням за виборами. Я думаю, що всі розуміють, яку важливу роль це відіграло в останніх виборах в Україні.

Всі новини дня

Європарламент підтримав резолюцію про "початок переговорів про вступ" України до ЄС

UKRAINE-CRISIS/EU-RUSSIA

Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій закликає ЄС "працювати над початком переговорів про вступ і підтримати дорожню карту" для України, повідомляє Радіо Свобода.

"Щодо перспективи членства України в ЄС текст (резолюція) вимагає від ЄС «працювати над початком переговорів про вступ і підтримати дорожню карту, яка окреслює наступні кроки для приєднання України до єдиного ринку ЄС", – йдеться у повідомленні пресслужби установи.

Водночас депутати Європарламенту наголошують, що приєднання є процесом, заснованим на заслугах, який передбачає дотримання відповідних процедур, а також виконання пов’язаних з ЄС реформ і критеріїв вступу. Вони закликають українську владу якнайшвидше запровадити суттєві реформи для ефективного узгодження з критеріями членства в ЄС.

Європарламент також закликає країни-члени ЄС збільшити та прискорити військову допомогу Києву, зокрема надання зброї, а також інфраструктурну, фінансову та гуманітарну підтримку. Депутати закликали лідерів ЄС на майбутньому саміті у Києві визначити "пріоритетним комплексний пакет заходів з відновлення України".

Раніше Голос Америки повідомляв, що напередодні першого за час війни Росії саміту Україна-ЄС українські лідери проголосили якнайшвидший вступ в Євросоюз і в НАТО втіленням прагнень українців до миру, свободи й добробуту в європейській сім’ї, а також способом залучення міжнародної спільноти до негайної допомоги Україні.

ЄС відгукнувся на заявку Києва в лютому 2022 року, надавши Україні у червні офіційний статус кандидата на членство, розпочавши процес приготування до вступу.

Півроку безкоштовного проживання у Ванкувері - як канадська організація допомагає із житлом українським переселенцям

Протягом півроку українські переселенці можуть безкоштовно жити в квартирах у новобудовах Ванкувера завдяки канадській організації Maple hope foundation. Родина із Сумщини Марія Івахнова разом із трьома дітьми Артемом, Софією та Владом приїхали до Ванкувера 19 квітня й показали Голосу Америки своє помешкання.

"Тут у нас є плита, в нас є хлібопічка, в нас є мікрохвильовка, посудомийна машина, холодильник. Працює все добре. В принципі, все в нас було у кухні, і техніка в нас була, ми тільки додали мікрохвильовку, купили електрочайник і тостер, - проводить екскурсію квартирою Марія. - Мені подобається те, що тут багато місця, багато світла, багато вікон".

У вітальні також були всі необхідні меблі, окрім телевізора, "був диван один, другий, крісло, стіл, стільці, всі комоди", - каже переселенка. У кімнаті, де живуть сини - 14-річний Влад і 13-річний Артем - також уже було "два ліжка, столик, комод і багато речей для дітей, канцелярія була, книжки були, деякі речі, одяг деякий".

Хлопці розповідають: хоч в Україні також жили в одній кімнаті, мали більше простору. "У нас до початку війни зробили ремонт в кімнаті, поставили великий письмовий стіл та шафу для книжок та уроків. Потім у нас було два ліжка, двері на балкон та шафа велика для одягу", - каже Влад.

Марія каже, перших 6 місяців за це помешкання не платити взагалі. Тепер кожного місяця платитимуть оренду із допомоги, яку отримують від провінції Канади як українські біженці: "Провінційна допомога - це дві тисячі на місяць. Цих коштів вистачає на оплату нашого помешкання, а далі ми вже потрошки економимо, але я сподіваюсь, що скоро будемо з роботою і все буде добре".

Житло допомогли знайти волонтери благодійної організації Maple Hope foundation, яка після напливу переселенців шукала або канадські сім'ї, або приватних забудовників, які погодяться поселити прибулих українців. Один із таких забудовників - Джеймс Говард. Саме у його квартирі живе Марія із синами.

"У нас було кілька орендованих квартир, які все ще були вільні у будинках, які ми щойно завершили, і ми сиділи на дивані й бачили ці неймовірно зворушливі історії в новинах, і ми зрозуміли, що ми можемо поселити кількох людей. І все, що ми повинні зробити, це не здавати кілька квартир в оренду, - розповідає Говард. - Ми зв’язалися з «Mapple Hope Foundation», вони сказали нам, що є багато сімей, які подали заявки на приїзд до Канади, і ми пообіцяли їм, що залишимо два будинки для початку".

Джеймс також доставив до помешкання меблі і залишив одяг та іграшки для сімей.

Загалом волонтери поселили 70 сімей у Ванкувері та околицях. Марія каже: вона невимовно вдячна волонтерам та забудовнику, адже допомогли не лише з житлом, а й грошима та стипендіями на гуртки для хлопців. Зараз жінка шукає роботу. Її чоловік залишається на Сумщині.

У Канаді заселили сім’ї українських біженців у квартири з можливістю безкоштовної оренди. Відео

У Канаді громадські організації разом з приватними забудовниками допомагають українським переселенцям влаштувати побут у нових домівках. Деякі українці, що знайшли прихисток у Ванкувері, змогли заселитись у квартири з можливістю безкоштовної оренди на півроку.

У Колорадо безкоштовно встановили протез українському військовому. Відео

У Колорадо безкоштовно встановили протез українському військовому. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:30 0:00«Ваші батьки, що загинули, дивляться на вас із неба. І вони герої» – Саша Бондаренко. Відео

Саші Бондаренко 12 років. Влітку 2022 вона втратила батька, який воював у лавах ЗСУ. Нині дівчинка перебуває у складі української делегації у Вашингтоні разом із пораненими військовими та іншими дітьми, які втратили батьків внаслідок російської війни.

Більше

XS
SM
MD
LG