Спеціальні потреби

Студентськi протести в Сумах


У Сумах тривають акції протесту працівників декількох навчальних закладів міста. Студенти та викладачі не задоволені новопризначеним ректором Педагогічного університету. Вони кажуть, що той в минулому можливо притягався до кримінальної відповідальності, але приховав цей факт від колективу. Обурені учасники протесту вимагають відставки ректора і призначення виборів нового керівника навчального закладу.

Десятки студентів у Сумах розбили наметове містечко на одній з центральних площ міста біля пам`ятника Тарасу Шевченку. Вони вимагають скасувати призначення Миколи Подберезського ректором Педагогічного університету. Акція проходить під гаслом «Ні – брехні!». Студенти та частина викладацького колективу впевнені, що під час виборів ректора кандидат приховав деякі факти із своєї біографії. Викладач Алла Ярова каже, що вже після оголошення результатів голосування отримали інформацію, яка нібито свідчить, що в минулому нинішній ректор мав проблеми із законом. Публікації в декількох газетах радянської доби свідчать про його причетність до справи про хабарництво, говорить Ярова:

«Під час проведення конференції трудового колектива Миколі Подберезькому було поставлене пряме запитання, чи був у його житті факт судимості. Він відповів - «ніколи». Якби колектив і делегати знали всю правду про життя Подберезського, можливо, колектив би проголосував взагалі, за те, щоб його не вносили в бюлетень для голосування. Або ж результати голосування були б іншими».

Ярова каже, що викладачі зверталися до міністра освіти та місцевої влади з проханням перевірити достовірність інформації про судимість свого ректора. Але відповіді не отримали. Натомість почули погрози про звільнення. Це й змусило їх вдатися до акцій протесту.

Адміністрація педуніверситету не йшла на поступки. Натомість ректорат навчального закладу ухвалив рішення судитися із місцевими газетами. Вони, мовляв, поширюють неправдиву інформацію про судимість ректора.

Тоді встановлення наметового містечка підтримали й інші університети міста. Один із керівників «Студентського братства» Олександра Веснич каже, що таким чином хочуть виявити солідарність із колегами:

«Поки що акція на початковій стадії. Ми сподіваємося, що ми довели, що ми налаштовані рішуче, як і минулого року. І тому чекаємо якоїсь реакції зараз. За нас – вся громада міста. Сподіваємося, що з дня на день ми будемо отримувати якусь інформацію. Якщо ні, то акція буде продовжуватися», - сказала Веснич .

Учасники акцій протесту пропонуть провести нові вибори ректора.
Не виключають – якщо до їхніх вимог не прислухаються, то вдадуться до оргагізації страйку, або походу на Київ. Студенти нагадують, що минулого літа після масових акцій протесту президент Кучма скасував свій указ про об`єднання трьох сумських університетів.

За останньою інформацією, ректор написав заяву про звільнення. Втім студенти не згортають намети, а чекають відповідного наказу міністерства освіти.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG