Спеціальні потреби

Зближення мiж Україною та ЄС?


Можливість створення зони вільної торгівлі та спрощення візового режиму України з Євросоюзом. Ці теми обговорюватимуться на саміті вищого рівня Україна-ЄС, який відбудеться в жовтні. Про це повідомив на брифінгу в Києві голова Директорату міжнародних зносин Європейської комісії Девiд Лiпмен.

Характеризуючи інтенсивність відносин між Україною і Євросоюзом за останні півроку, гість із Брюсселя, виступаючи англiйською, дав їм однозначну оцiнку:

«Надзвичайна, надзвичайна. По суті, за всю свою кар`єру я не пам`ятаю такої інтенсивної співпраці між нашими сторонами, як за останні шість місяців”. За цей час, як нагадав керівник Директорату міжнародних зносин Єврокомісії, Україну відвідало 5 європейських комісарів, постійно відбуваються міністерські “трійки” та засідання політичних директорів, а на жовтень цього року запланований саміт високого рівня за участю президентів Європейської Ради та Європейської Комісії і президента України. Точного плану саміту наразі нема, але очікують дискусії про створення між Україною та ЄС зони вільної торгівлі, як також про можливість лібералізації візового режиму.

Девід Лімпен також повідомив про збільшення фінансової допомоги з боку Європейського Союзу на реалізацію плану дій “Україна-ЄС”: якщо цього року виділено 88 мільйонів євро, то на 2006-й затверджена сума в 100 мільйонів. Гроші підуть на адмінреформу, боротьбу з корупцією та модернізацію економіки з метою надання їй статусу ринкової.

А присутній на прес-конференції перший радник Представництва Європейської комісії в Україні Стеффен Сковманд прокоментував те, як може вплинути на плани створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом участь Укарїни в іншому утворенні – Єдиному економічному просторі з Росією, Білоруссю і Казахстаном. Як він сказав, сьогодні Україна наближається до підписання угоди про вільну торгівлю тз Європейським Союзом у такому форматі, який іде набагато далі, ніж звичайна зона вільної торгівлі.

[переклад з англiйської] “І за цією угодою Україна отримує спеціальний статус у торгових відносинах з ЄС, який не можна буде порівняти ні зі статусом Казахстану, ні, зрозуміло, Білорусі, ні навіть Росії. Це статус, при якому Україні надаватимуться преференції”. Що ж стосується партнерства України з ЄЕП, то як сказав представник Єврокомісії, “Україна чітко заявила, що її участь в ЄЕП обмежиться тільки зоною вільної торгівлі, без наднаціональних органів, митного і монетарного союзу, і ми таке рішення вітаємо”, -- зазначив Сковманд.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG