Спеціальні потреби

Актуально

ОБСЄ нагородила П’ятий канал

Минулої п’ятниці на засіданні Парламентської Асамблеї Органiзацiї з питань безпеки i спiвробiтництва у Вашингтоні український П’ятий канал отримав нагороду ОБСЄ за журналізм та демократію.

Представляючи нагороду, президент Парламентської асамблеї ОБСЄ Елсі Гейстинґс заявив, що українських журналістів нагороджено за професіоналізм, який вони продемонстрували, подаючи суспільству важливу інформацію за складних умов.

«Перед і впродовж минулорічних виборів в Україні П'ятий канал відігравав роль важливого цивільного контролера влади і ми закликаємо їх продовжувати це робити».

Гейстинґс додав, що П'ятий канал мав сміливість і переконання подавати важливу інформацію, коли інші продовжували мовчати».

На церемонію вручення нагороди до Вашингтона прибув головний редактор П’ятого каналу Роман Скрипін. Приймаючи її, він сказав, що ця нагорода для каналу - надзвичайно велика честь і згадав, що Україну ОБСЄ відзначає не вперше, оскільки 2001 першого року цю нагороду отримав Георгій Ґонґадзе.

Роман Скрипін також нагадав, що на подібному форумі два роки тому українські журналісти нарікали на цензуру, а вже сьогодні, після зміни влади, можна сказати, що свобода слова в Україні є; лише тепер журналісти вчаться її використовувати.

Головний редактор П’ятого каналу також зазначив, що попереду в України наступні парламентські вибори і що важливо зберегти здобуті досягнення. Він додав, що українське суспільство у цій площині розраховує на підтримку ОБСЄ.

Премія ОБСЄ за журналізм та демократію з 1996 року вручається журналістам та правозахисним організаціям, які проявили особливі досягнення та сміливість у своїй роботі.

Всі новини дня

“Щоб люди мріяли жити в Україні”: інтерв’ю з командувачем ВМС України Олексієм Неїжпапою. Відео

Командувач ВМС України Олексій Неїжпапа отримав звання віце-адмірала через два дні після затоплення флагманського корабля Чорноморського флоту Росії «Москва». Мирослава Гонгадзе поспілкувалася з командувачем під час патрулювання Дніпра про звільнення о. Зміїний та бойовий дух ЗСУ.

В Конгресі США розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

У Конгресі США сьогодні розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Окрім прямої військової та економічної підтримки, законопроект передбачає виділення коштів на "підготовку та відповідь на потенційні ядерні та радіологічні інциденти".

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

Євросоюз оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та головний дипломат ЄС Жозеп Боррель пояснили: санкції стосуватимуться експортно-імпортних обмежень – і є відповіддю на нову ескалацію війни в Україні.

“Надсилають повістки всім підряд”: росіяни масово виїжджають з Росії в Грузію, щоб ухилитися від мобілізації. Відео

Чоловіки виїжджають з Росії, щоб ухилитись від мобілізації. Тисячі людей стоять в черзі на в'їзді в Грузію. Значна частина грузинів побоюється, що із тими, хто проти російського вторгнення в Україну, прибудуть і ті, хто підтримує політику Кремля, але не хоче воювати особисто.

CША оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в понад 1 мільярд доларів. Відео

США оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в 1 млрд дол. В нього входять 18 систем HIMARS, боєприпаси до них та інше озброєння. Також США готують санкції у відповідь на проведення РФ того, що вона називає референдумами на тимчасово окупованих територіях України.

Більше

XS
SM
MD
LG