Спеціальні потреби

„Такі справи” звинувачують українську владу у бездіяльності


Українське видавництво „Такі справи” сподівається, що Україна мирним шляхом вирішить інвестиційну суперечку, яка сьогодні розглядається Міжнародним центром інвестиційних спорів. Рішення у справі має бути винесено на початку наступного року, однак видавництво має надію, що керівництво країни буде зацікавлене у досудовому вирішенні цієї проблеми.

До міжнародного суду видавництво „Такі справи” звернулось ще три роки тому. Причиною став тиск з боку тодішньої влади, після того, як видавництво надрукувало для Юлії Тимошенко брошуру під назвою „Невиконане замовлення”. Після низки перевірок та незрозумілої автокатастрофи, у якій постраждали кілька працівників фірми, кількість бажаючих працювати у видавництві значно зменшилась. А генеральному директору видавництва Олександру Данилову довелось просити політичного притулку у Литві. За словами президента фірми Сергія Данилова, з 2002 року, збитки підприємства склали - 76%. Адвокат Іван Лозовий каже, що неодноразові звернення до нинішньої влади з проханням вирішити конфлікт на досудовому рівні нічого крім порожніх обіцянок не принесли:

«Ми судимося через наїзд. Наша претензія складається з того, що був здійснений цей наїзд, реальний. Він вплинув на підприємства, на інвестиції, на конкретних людей. До цього часу, на жаль, знаєте, ми можемо тут сидіти розмірковувати є проблеми в нової влади, старі, спадок старої влади і так далі. Але навіть не мати достатньо ввічливості, щоб одним листом відповісти, сказати: дякуємо за звернення, ми будемо шукати шляхи, особисто я вважаю, що це – неповага. І головне, що це неповага не тільки до українських людей підприємства іноземного інвестора, це є шкідливо для України».

Занепокоєння мовчанкою нової української влади висловила і литовська компанія "Токьос Токялєс", яка є інвестором „Таких справ”. Адвокат Іван Лозовий каже, що якщо справу видавництва доведеться все ж таки вирішувати у міжнародному суді, то це насамперед відштовхне західних інвесторів, які і так не дуже поспішають в Україну:

«То ми можемо тільки уявити собі, який це негативний ефект матиме на потенціал нових інвестицій. Зараз уряд говорить про десятки мільярдів доларів, але коли інвестори почують, як тут поводяться з інвесторами, то не тільки волосся підніметься, вони всі піднімуться і повтікають. Щоб цього уникнути, бо наша мета не є завдати шкоди іміджу України, наша мета вирішити наш спір. Ми наполягаємо на тому, щоб ці переговори велись ефективно, швидко та справедливо».

Сума позову, виставлена видавництвом, становить – 64,5 мільйони доларів. Представники „Таких справ” говорять, що провели переговори з десятками українських чиновників. Вони кажуть, що єдиним позитивним моментом у цій історії залишається те, що всі кримінальні справи, порушені проти видавництва, вже закриті, а генеральний директор фірми зміг повернутись до України.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG