Спеціальні потреби

Актуально

Бізнес і влада: краще чи гірше?

Mалий та середній бізнес, який палко підтримав помаранчеву владу, наразі не відчув позитивних змін в умовах ведення підприємницької діяльності в Україні. Як свідчить опитування, проведене Радою підприємців, бізнес так само змушений платити хабарі і так само страждає від бюрократичної сваволі, як за старої влади, а величезна більшість опитаних каже, що підприємницький клімат погіршився. Голова Ради політичної партії “Народний Союз Наша Україна” Роман Безсмертний вважає, що причина – у бракові скоординованості дій між владою і бізнесом:

“Представники бізнесу – це ті люди, які своїми зусиллями і надзусиллями в листопаді взяли владу в руки. Тепер виникає питання – а чому так трапилося, що ми так поволі розпоряджаємося цією владою, в тому числі і в питаннях регулювання діяльності бізнесу. І відповідь на це питання ми можемо отримати тільки при умові, що ми ведемо постійне спілкування, постійний моніторинг очима бізнесу наших дій і корекції своїх дій.”

Президентська партія “Народний Союз Наша Україна” ініціювала діалог між бізнесом і владою. Комплексну програму захисту інтересів малого та середнього бізнесу обговорювали на відкритому засіданні президії ради партії за участю підприємців з усіх регіонів України. За словами голови Ради підприємців Ксенії Ляпіної, саме партія при владі може стати майданчиком для суспільної дискусії з важливих для бізнесменів тем:

“Постане гостре питання – як поєднати свободу підприємницької діяльності, помірність податкового навантаження і високі соціальні видатки, які вкладаються в бюджет. Відповідь на це питання геть непроста, і сьогодні немає на це відповіді, навіть в найвищих ешелонах влади, сьогодні до нас звертається президент і прем’єр, всі наші лідери, давайте шукати цю відповідь разом.

Я думаю, що партія “Наша Україна” є саме тією площадкою, яка здатна цю дискусію провести і знайти отой самий український баланс, баланс між цими двома напрямками – соціальний і ліберальний, щоб і розвиток був, і водночас ми мали високий розвиток соціального захисту.”

За підсумками засідання президія Ради партії, зокрема, зобов’язала регіональні партійні організації стежити за тим, як створюються органами влади на місцях “єдині вікна” з реєстрації підприємців, та створити “гарячу лінію” для захисту прав підприємців від сваволі чиновників і бюрократичної тяганини.

А уповноваженим представником партії з питань розвитку підприємництва обрано відому захисницю прав підприємців, народного депутата Ксенію Ляпіну.

Всі новини дня

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:21 0:00

Напередодні Європейський союз ухвалив історичне рішення і надав Україні офіціний статус кандидата у члени ЄС. Питання підтримки України буде одним із ключових на самітах Групи Семи, який розпочинається у Німеччині цих вихідних, і НАТО, що пройде в Іспанії наступного тижня.

Поснюємо рішення Конституційного суду щодо абортів у США, і що воно означає на практиці?

Поснюємо рішення Конституційного суду щодо абортів у США, і що воно означає на практиці?
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:01 0:00

Верховний суд США скасував рішення у справі Роу проти Вейд, яке впродовж півстоліття закріплювало конституційне право на аборти у державі.

"Планованим геноцидом" назвав війну Росії проти України екс-держсекретар США Помпео

Архівне фото: колишній держсекретар Майк Помпео, лютий 2022 року (AP Photo/Джон Ру)

Майк Помпео, який обіймав посаду держсекретаря США за президентства Дональда Трампа в 2018-2021 році, різко засудив агресію Росії проти України і рішуче підтримав суверенітет України.

"Незаконна, загарбницька війна Путіна становить планований геноцид, який є умисним знищенням народу, за визначенням ООН 1948 року", - сказав він у своєму виступі в Гудзонівському інституті в п'ятницю. Помпео порівняв теперішні дії Путіна із діями Йосипа Сталіна.

"Поки Путін залишається при владі, Росія залишатиметься фактичною в'язницею і жодна країна, яка ставить кордон для її розширення не буде в безпеці", - додав він. США мають підтримати Україну, вказав колишній посадовець. Він обґрунтував це необхідністю "уникнути більш широкого конфлікту в Європі, який майже напевне вимагав би безпосереднього долучення американських військових", запобігти "відбудові російської імперії" та утворенню союзу Росії та Китаю.

Серед необхідної оборонної підтримки, Помпео виступив за надання Україні американських танків "Абрамс" та систем "Патріот".

Він виступив за створення міжнародної коаліції, щоб протистояти діям Росії та Китаю, союз яких, на думку Помпео, може призвести до світової економічної рецесії, і наголосив на важливості енергоресурсів для російської економіки та міжнародного впливу а також розкритикував уряд США за недостатню увагу розбудові провідної ролі Америки в енергосфері.

Адміністрація президента США Джо Байдена різко засуджує агресію Росії проти України і надає оборонну та гуманітарну підтримку Україні. Цього тижня Сполучені Штати оголосили новий пакет військової допомоги для України на суму 450 мільйонів доларів. Цього разу до нього заклали ще чотири додаткові ракетні установки HIMARS.

Крім цих ракетних систем, Сполучені Штати надають Україні 36 тисяч боєприпасів для артилерії 105 калібру, 18 тактичних транспортних засобів для пересування 155-мм артилерії, 1200 гранатометів, 2000 кулеметів, 18 прибережних та річних патрульних катерів, а також запчастини та інше спорядження.

"Це не кінець" - Байден про рішення Верховного суду США щодо абортів

Президент США Джо Байден під час виступу в Білому домі, 24 червня 2022 року. REUTERS/Елізаьет Франц

Президент США Джо Байден назвав "трагічною помилкою" та "жорстокістю" рішення Верховного суду США скасувати прецедент, що визнавав конституційний захист права на аборти. Тепер окремі штати у США будуть вирішувати, чи дозволяти аборти в своєму штаті.

"Це сумний день для нашої країни, і, з моєї точки зору, боротьба не завершилась", - заявив Байден в ремарках у Білому домі в п'ятницю. Він додав: "Це втілення екстремальної ідеології і трагічна помилка Верховного суду, я вважаю. Суд зробив те, чого не робив раніше - відкрито забрав конституційне право".

Байден закликав Конгрес США на законодавчому рівні захистити такі права.

"Це рішення не може стати останнім словом, - сказав американський президент. - Моя адміністрація використає всі відповідні правові повноваження, але Конгрес має діяти, вашими голосами ви можете діяти і сказати остаточне слово. Це не кінець".

Серед дій, які може вжити уряд, щоб полегшити для жінок доступ до абортів, Байден назвав захист жінок, які подорожують до інших штатів для проведення абортів, захист доступу до медикаментозних абортів.

Впливові політики в опозиційній Республіканській партії привітали рішення суду. Лідер Республіканців в Сенаті Мітч Макконнелл назвав рішення "сміливим і вірним".

Верховна комісарка ООН з прав людини Мішель Бачелет побачила у рішенні порушення прав жінок.

"Доступ до безпечних, законних та ефективних абортів вкорінено в міжнародне право, що захищає права людини, - заявила посадовиця, - це основа автономії жінок та дівчат і здатності робити власний вибір щодо тіла та життя, вільний від дискримінації, насильства та примусу. Це рішення позбавляє такої автономії мільйони жінок у США, особливо жінок з низьким доходом, представниць расових та етнічних меншин і шкодить основоположним правам".

Блінкен: Війна Росії ставить під загрозу харчування до 50 мільйонів людей. Відео

Блінкен: Війна Росії ставить під загрозу харчування до 50 мільйонів людей. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:34 0:00

«Три роки тому у світі було приблизно 100 мільйнів людей, харчування яких було під загрозою. Рік тому їх було вже 160 мільйонів. Тепер до того числа додаються ще 40 чи 50 мільйонів через російську агресивну війну проти України», - держсекретар США Ентоні Блінкен.

Більше

Відео - найголовніше

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:21 0:00
XS
SM
MD
LG