Спеціальні потреби

Українські журналісти вимагають вибачень від президента Ющенка


Головна тема дня – українські журналісти змушують президента Ющенка вибачитися за різку реакцію на питання стосовно способу життя його сина Андрія. Ті слова, які Президент вживав, коментуючи цю тему, журналісти називають ляпасом їм усім.

“Українська правда” надрукувала лист від Віктора Ющенка, в якому він каже, що „історія з публікацією в “Українській правді” стала спільним іспитом – на готовність влади і преси жити в нових умовах, на готовність поважати право журналіста на інформацію і поважати право громадянина на приватне життя”. Втім, жодних вибачень той лист не містив.

Українські журналісти кажуть, що ця історія стала для них серйозним розчаруванням щодо поведінки нової влади. Незалежний журналіст Ігор Чайка, який спеціалізується на журналістських розслідуваннях каже, що влада ніколи не любила незручні для себе питання. І що, як виявилося, нова українська влада тут цілком подібна до старої влади.

Українські журналісти у звернення пишуть, що змушені заявляти про сповзання країни у несвободу слова, цензуру і самоцензуру. І що поведінка Президента лише продовжила тенденцію, яка викликає занепокоєння у середовищі журналістів. Йдеться про численні звинувачення преси у заангажованості при висвітленні політичних тем зокрема, скандалу з освітою міністра юстиції Зварича; спроби взяти під державний контроль інтернет-видання; фактичний саботаж створення суспільного телебачення і радіо на базі державних мовників.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG