Спеціальні потреби

Новi зовнiшньо-полiтичнi орiєнтири для України?


В Україні знову заговорили про визначення зовнішньoї політики держави. Деякі експерти припускають, що Київ може підти на суттєві поступки Росії у визначенні своїх відносин з іншими країнами пострадянського простору. Втiм в Секретаріаті президента Ющенка такі заяви називають абсурдними.

Міністр зовнішніх справ України Борис Тарасюк критично висловився про діяльність Співдружності незалежних держав, до якої входять всі колишні радянські республіки крім країн Балтії. Про це він заявив під час візиту в Киргизію, де перебував на інавгурації нового президента цієї країни.

За словами міністра, за 14 років існування СНД довело свою неефективність. Втім про вихід України з утворення, очевидно, не йдеться. Глава МЗС каже, що Київ має намір запропонувати наступному саміту Співдружності низку проектів, які зацікавлять всіх членів утворення. Серед українських ініціатив можуть бути питання легалізації міграції в прикордонних районах та соціального захисту громадян, що перебувають за кордоном. На думку Тарасюка, такі проекти здатні «вдихнути в СНД нове життя».

Зустріч глав країн Співдружності має відбудеться цього місяця у російському місті Казань. Напередодні саміту в Україні знову заговорили про визначення зовнішньополітичної політики держави.

Впливовий український тижневик «Дзеркало тижня», посилаючись на власні джерела, написав про розробку в Секретаріаті президента нового трактування національних інтересів України. Вони, мовляв, передбачають формування української зовнішньої політики за узгодженням з Кремлем. Київ, начебто, має відмовитися від своїх ініціатив з урегулювання придністровської кризи та підтримки Грузії. Автор статті припускає, що російський напрямок політики може бути переданий від МЗС спеціально створеному органу при Секретеріаті президента.

Втім у самому Секретаріаті цю інформацію назвали «абсурдною». Заступник держсекретаря Маркіян Лубківський сказав, що документ такого змісту в Секретаріаті ніколи не розроблявся. Певним підтвердженням цього можуть бути й підписані днями в Грузії президентами Ющенком та Саакашвілі документи про створення Співдружності демократій Балто-Чорноморсько-Каспійського регіону. Установчий саміт організації заплановано провести в Києві восени цього року. Представників Російської Федерації на зустріч запрошено лише у якості спостерігачів.

XS
SM
MD
LG