Спеціальні потреби

У США навчаються чергові українські стипендiанти МаскiЦього року за програмою Маскі на навчання до США приїхали 20 студентів з України. Вони стали переможцями конкурсу, в якому брало участь майже 600 людей. Частина з них буде рік проводити дослідження у різних університетах США, а інші, після двох років навчання, отримають диплом магістра.

Світлана Бацюкова, займається питаннями сімейної політики. Вона працювала в Академії державного управління при президентові України. Зараз їде на навчання до Вашингтонського університету у Сіетлі.

«Я б хотіла аплiкувати свої знання, якi отримаю тут, до української полiтики. Тому що саме зараз моя специфічна область не дуже розвинута в Українi, я б сказала, i дуже мало хто займається цією політикою. Дуже мало науковцiв з регулювання державою, рiзних пільг, яких може отримувати сім`я – це захист дитини, захист матерiв i захист сім’ї в цілому».

Велика кількість українців виявила зацікавлення у сфері журналістики та міжнародних відносин. Вони, як Юрій Мельник з Місурійського університету та Олександр Сабадош з Джорджтаунського університету, успішно вчаться, беруть активну участь у громадському житті своїх університетів і вже через рік проводять спеціальні орієнтаційні тренiнги для новоприбулих учасників програми.

З 1992 року -- часу початку існування програми Маскі, Україна займає друге місце після Росії за кількістю учасників. Про це говорить Стівен Мекі -- старший менеджер організації IREX, в управління якої входить програма Маскі:

«Ми поважаємо українців, які прибувають на програму. Вони приймають участь багато років і одного разу, було спеціальне фінансування, скероване конкретно для України і можливо це станеться знову у майбутньому, ми не знаємо. Люди, які приїжджають на програму, це найкращі, найрозумніші люди, яких я коли-небудь зустрічав з тієї частини світу, які вже займають позиції у громадських організаціях, деякі у бізнесі, але усі вони дуже динамічні, зацікавлені у лідерстві, змінах і вдосконаленні не лише самих себе, але принесенні користі своїм країнам».

На навчання і побут 120 учасників програми з країн колишнього Радянського Союзу американський уряд виділив 10 мільйонів доларів. За правилами програми, усі вони після завершення навчання повинні повернутись на два роки додому, щоб втілити набуте на практиці.

XS
SM
MD
LG