Спеціальні потреби

Українські політики критикують арешт Кушнарьова


Низка українських політиків скриткиувала арешт Євгена Кушнарьова, колишнього губернатора Харківщини. Деякий час після затримання Кушнарьов перебував у лікарні, однак зараз його знову перевили до слідчого ізолятора. Тим часом опозиція називає такі дії правоохронців „політичною розправою”.

Коли у середу зранку Євгена Кушнарьова викликали на допит до Прокуратури, його адвокат переконував, що зможе побудувати ефективну лінію захисту свого підсудного у справі про сепаратистів. Мова йде про з`їзд у Северодонецьку, де Кушнарьов був активним учасником.

Втім, як вияилося, цього разу колишнього харківського губернатора допитували в іншій справі – перевищенні службових повноважень. Мова йшла про побудову харківського метро, коли Кушнарьов нібито незаконно розпоряджався грішми, виділеними бюджетом на побудову. Прихильники Кушнарьова кажуть, що лише через втручання Кушнарьова і деяких маніпуляцій з фінансами на користь міста метрополітен вдалося запустити вчасно. Однак міністр внутрішніх справ Юрій Луценко каже, що такі маніпуляції у будь-якому разі є порушенням закону:

«З точки зору закону використання бюджетних коштів на оплату відсотків у комерційних банках є абсолютно незаконним», -- сказав глава МВС.

Головна претензія адвокатів Кушнарьова – його, як і Колесникова свого часу, викликали на допит в одній справі, а заарештували за іншу. Втім міністр переконує, що і про цю справу Кушнарьов знав:

«Справа, яка йому інкримінується органами внутрішніх справ, була порушена ще в квітні місяці. І пан Кушнарьов, і його адвокат в курсі цього дуже добре», -- зазначив Луценко.

Останнім часом все більше людей за колишньої влади нині потрапляють під пильну увагу правооронних органів. Більшість з них справи проти себе називають „розправою” над політичними супротивниками.

Нещодавно владу у політичних переслідуваннях звинуватив ще один колишній представник колишньої партії влади НДП Анатолій Толстоухов. Він каже, що тиск відчуває вся його родина.

Перші особи країни про арешт Кушнарьова, як і про звільнення Колесникова поки мовчать, мовляв це справа правоохоронців.

Між тим політики критикують такі дії влади. Спікер Литвин, зазначивши, що не володіє повною інформацією у цій справі, назвав цей арешт „дурістю”, яка набуває ознак системності. Литвин зауважив, що нині перетворюється на буденне явище, коли арештовують людей, які відігравали помітну роль на регіональному чи загальноукраїнському рівні.

Тим часом форум політичних сил та громадських організацій «Об`єднаймо Україну», очолюваний Леонідом Кравчуком, назвав цей арешт політичною розправою. З такою оцінкою погодився і лідер партії регіонів Янукович, заявивши, що ГПУ не зупиниться у розправі над опозиційними політиками.

XS
SM
MD
LG