Спеціальні потреби

Готовність киян до перших пропорцiйних міських виборів


Мешканці столиці України не готові до перших пропорційних виборів до міської ради. Таку думку висловили експерти агентства «ThinkTank», що спеціалізуються на дослідженнях політичних та соціальних настроїв в регіонах.

Кожні міські вибори в столиці називають – битвою за Київ. Проте цього разу, вона може виявитись найнесподіванішою. За словами представника агентства «ThinkTank» Павла Карайченцева, для цього є принаймні дві причини: вперше вибори відбуватимуться за пропорційною системою і головним питанням лишається, чи претендуватиме знову на посаду мера міський голова Олександр Омельченко. Карачейцев каже, що про свій намір посісти крісло міського голови вже заявили кілька відомих політиків, проте їх рейтинг сьогодні навіть не можна порівнювати із рейтингом Омельченка. В той же час, згідно з опитуваннями, переважна більшість киян погоджується, що нинішньому меру не варто знову висувати свою кандидатуру, вважає Карайченцев:

«У нас було дуже важливе питання у дослідженні, як ми вважаємо, чи вважаєте ви, що Олександр Омельченко не має висуватись на посаду київського голови? Так ось, кількість людей, які вважають, що Олександр Омельченко не має висуватись ще раз складає – 60%. Тобто сьогодні кияни, що голосують за Олександра Омельченка розуміють, що він не є ідеальним мером для Києва. Є питання звички та відсутності інших кандидатів. Те, що інші кандидати відсутні підтверджує той факт, що розрив між Омельченком та іншими кандидатами становить близько 30%».

Причиною такого високого рейтингу Омельченка Павло Карачейцев вважає відсутність серйозних політичних лідерів місцевого масштабу. Кияни не знають депутатів міської ради, а серед відомих політиків найчастіше називають діячів всеукраїнського масштабу:

«У нашому дослідженні було таке питання: кого з політиків місцевого масштабу ви знаєте? Як не дивно, першою людиною, яку знають усі, є Олександр Омельченко. Це прізвище називають усі. Вони вважають його діячем місцевого масштабу. А другим іде Ющенко. Третьою –Тимошенко».

Проте перед киянами сьогодні стоїть не лише проблема вибору лідерів, але й політичних партій, адже вибори до міської ради відбуватимуться на пропорційній основі. За даними експертів принаймні 50% столичних мешканців ще не готові сказати, за кого вони будуть голосувати на наступних виборах до міської ради, а це у свою чергу дає можливість політикам утворити та розрекламувати нові політичні проекти ще до початку інтенсивної фази виборчої компанії.

XS
SM
MD
LG