Спеціальні потреби

Конфлікт мiж Нацрадою та Держтелерадіокомітетом


Між Національною радою з питань телебачення і радіомовлення та Комітетом з телебачення та радіомовлення розгорівся конфлікт. Дві організації, що контролюють інформаційний простір країни, не можуть поділити будинок на вулиці Прорізній.

В ніч на середу невідомі увірвалися в приміщення Національної ради з питань телебачення й радіомовлення, що на вулиці Прорізній, зірвали пломби у кабінетах та забарикадувались. Про це під час зустрічі з журналістами повідомив голова Нацради Віталй Шевченко:

«Що стосується сьогоднішнього дня, то ми маємо випадок, коли свавільно сюди прийшло кілька людей. Не представились, не назвались, але на це було розпорядження керівництва комітету. Це сталось ввечері. Керівників Нацради змусили викликати з дому і конфлікт тут тривав до 12-ої ночі. Ці люди забарикадувались на горі, де є майно комітету, який не спішить укладати угоду, щоб бути тут на законних підставах. От, а після того, як ми опечатали приміщення цього комітету, то вранці ми виявили, що пломби зірвані».

Конфлікт, пов`язаний із приміщенням на Прорізній, триває вже кілька місяців. Представники Нацради стверджують, що Державний комітет з питань телебачення та радіомовлення навмисно затягує підписання угоди, згідно з якою 50% неорендованої площі будинку має належати Нацраді, інша половина - Комітету.

Цього разу у ситуацію довелось втрутитись міліції. А голова Нацради вночі нашвидкоруч прописував нові умови, за якими люди можуть потрапляти до будинку. Поки що ситуація стабілізувалась і Нацрада обіцяє продовжувати роботу у звичайному режимі і кожного тижня знайомити журналістів з результатами своєї роботи.

Проте, крім житлових проблем, члени Нацради почали відчувати і наближення виборів. За словами голови Нацради Віталія Шевченка, незважаючи на те, що офіційно виборча кампанія не стартувала, вже зараз телеканали починають розміщати ролики, зміст яких не завжди відповідає українському законодавству:

«Є справді проблема. І на жаль, у новій редакції Закону про Нацраду, яка безумовно є краща, випала така загальна фраза про те, що Нацрада має дбати про інтереси глядачів і телекомпаній. Та норма попереднього закону давала нам підстави принаймні коли йшли листи й звернення від громадян та організацій на них реагувати. А зараз чогось подібного немає і нам от прийшов від однієї телекомпанії лист, що от прийшов ролик, який викликає сумніви, політичний ролик, а що ми можемо сказати? А ми нічого не можемо сказати».

Оскільки самостійно контролювати цей процес Нацрада не в стані, при ній буде створена Громадська рада, яка допомагатиме регулювати це питання. До того ж члени Нацради обіцяють під час виборів тісніше співпрацювати із Центральною виборчою комісією.

XS
SM
MD
LG