Спеціальні потреби

Актуально

У Нацiональнiй телекомпанiї України виникла криза

Профспілки Національної телекомпанії України заявляють про незгоду з політикою нового керівництва. Після відставки Тараса Стецьківа колектив телекомпанії обирає свого кандидата на цю посаду.

Увесь день на 10-ому поверсі головного українського телевізійного будинку було спектоно. Тут відбувалися збори профспілки НТКУ, яка спочатку висловила недовіру новій команді управлінців, які почали реформи на УТ-1 після революції, а тепер самі намагаються визначити нового керівника. Саме кандидатуру обраного із шести претендентів колектив збирається подати на затвердження президенту. Переважно це або люди, які зараз працюють на каналі, або з числа його колишніх керівників. Зараз, кажуть вони, ситуація не в кращому стані, але активізацію профспілок називають моментом позитивним.

У бюлетені для голосування внесли 6 кандидатур. Один бюлетень видавали на 10 членів колективу, всього 180 бюлетенів. Головне питання, яке турбувало людей – чи відбудуться звільнення, обіцяні новою командою. Один із нинішніх керівників компанії Олександр Зорко заявив, що вже порозумівся із першим віце-президентом Андрієм Шевченком щодо того, аби відмовитися від звільнення.

Втім Зорку нагадали, що у вівторок збори від імені колективу висловили Шевченку недовіру. А нові кандидати розповідали про свої програми. Найкраще сприймалися пропозиції, що УТ-1 має працювати за вже опрацьованими схемами без особливих реформ.

Нове керівництво офіційно прокоментувало свою позицію щодо конфлікту через прес-службу:

«Зараз настав переломний момент в історії Національної телекомпанії. Реформи, які почалися можуть або продовжитись, або зійти нанівець. Найближчими днями буде вирішена доля каналу: чи можливі подальші зміни чи все загальмується й повернеться назад, настане певна стагнація Національної телекомпанії як суб’єкта телевізійного простору», – заявив віце-президент Олег Кузан.

На погляд експертiв, без оптимізації процесу виробництва новин державне українське телебачення так і залишиться колосом на глиняних ногах: із покриттям у 98% і рейтингом - 2%.

Всі новини дня

Лідери демократів та республіканців в Конгресі - про очікування від виступу Джо Байдена. Відео

Лідери демократів та республіканців в Конгресі розповіли про свої очікування від сьогоднішнього виступу президента США Джо Байдена “Про стан держави”.  

США готові продати Польщі HIMARS, ракети ATACMS та іншу військову техніку на 10 млрд доларів

Польща планує закупити 18 установок HIMARS у США. Фото: REUTERS/Ints Kalnins

Держдепартамент США схвалив можливий продаж Польщі військової техніки і послуг на суму близько 10 мільярдів доларів. Про це повідомив кореспондент Голосу Америки Джефф Селдін із посиланням на Агентство Пентагону зі співробітництва в галузі оборони (DSCA).

Йдеться насамперед про пускові установки високомобільної артилерійської ракетної системи M142 HIMARS із боєприпасами до них, ракети ATACMS, бомби GMLRS, а також інше військове обладнання.

“Таке придбання повинне підтримати цілі зовнішньої політики та національної безпеки Сполучених Штатів шляхом підвищення безпеки члена НАТО, який є силою політичної стабільності та економічного прогресу в Європі”, - йдеться у заяві Агентства.

За заявою Пентагону, Польща має намір використовувати придбане обладнання “для модернізації своїх збройних сил і розширення своїх можливостей для зміцнення внутрішньої оборони та стримування регіональних загроз”.

Загалом Польща подала запит на придбання такого обладнання:

- 18 пускових установок M142 HIMARS;

- 468 комплектів модуля завантажувального пристрою HIMARS;

- 45 армійських тактичних ракетних систем M57 (ATACMS);

- 1514 капсул керованої ракетної системи залпового вогню GMLRS (M30A2, M31A2, XM403);

Також в угоду включено ракети, обладнання зв'язку, запасні та ремонтні частини, акумулятори, ноутбуки, публікації та технічні дані, навчання та оснащення персоналу, підтримка системної інтеграції, інженерно-технічні та логістичні послуги уряду США і підрядників, навчання, датчики, інші суміжні елементи матеріально-технічного та програмного забезпечення.

За інформацією видання Bloomberg, нове обладнання є доповненням до пускових установок, закуплених Польщею у США у 2019 році, які наразі ще не були доставлені.

Варшава також запросила ракетні установки з Південної Кореї, - інформує видання.

Очікування від виступу Байдена «Про стан держави». Відео

Очікування від виступу Байдена «Про стан держави». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

Президент США Джо Байден виступить у вівторок ввечері із традиційною промовою «Про стан держави». Серед тем, про які, ймовірно, говоритиме Байден, – стан економіки, соціальні видатки та російська війна в Україні.

Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео

Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:17 0:00

Двох українців, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, було врятовано з-під руїн будинку. Про це повідомив посол в Анкарі Василь Боднар. Київ надіслав на допомогу свою команду рятувальників. Я

Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео

Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Після нападу Росії на Україну, США і НАТО загалом різко посилили оборону по всій Східній Європі. У Румунії, наприклад, чисельність американських військ зросла втричі - з приблизно тисячі військовослужбовців у січні торік до майже трьох тисяч сьогодні.

Більше

XS
SM
MD
LG