Спеціальні потреби

Кабмiн фiксує невтiшнi економiчнi показники


Український уряд повідомляє про сповільнення економічного розвитку країни - у серпні ВВП країни знизився. Через це Кабінет міністрів переглядає прогноз економічного розвитку до кінця року і дає невтішні оцінки на 2006-ий.

Вперше за шість років в Україні зафіксовано економічний спад. У серпні в країні вироблено продукції на 1,6 відсотки менше ніж за такий же період минулго року. Про це повідомив Державний комітет статистики. Однак за вісім місяців ВВП все ж зріс - майже на 3%.

Тенденція до уповільнення економічного розвитку почалася у серпні минулого року. Тоді українська економіка показала рекордні для Європи показники – понад 13 відсотків. Ще більшими були темпи розвитку промисловості.

Уряд країни змушений вже вдруге за останній час переглядати свої прогнози розвитку економіки і знижувати його більш ніж удвічі. Згідно з припущеннями виконуючого обов`язки першого віце-прем`єра Анатолія Кінаха, за підсумком нинішього року зростання ВВП в країні буде на рівні 4%. Він вважає причиною спаду порушення балансу між витратами на споживання та розвиток. Значні соціальні виплати в кінці минулого і на початку нинішнього року були здійснені за рахунок інвестицій.

Експерти дають невтішні економічні прогнози й на наступний рік. Виконуючий обов`язки міністра економіки Сергій Терьохін пояснює їх у першу чергу несприятливою кон`юнктурою на міжнародних ринках. Розвитку економіки заважатимуть зростання цін на енергоносії і зниження попиту на метал. Українська економіка експортно залежна. Відтак падіння попиту на продукцію на ринках інших країн боляче вдарить по її виробниках, особливо враховуючи значну енергоємність більшості експортної продукції українських підприємств.

Терьохін припускає, що наступного року Україна може стикнутися із значним коливанням курсу національної валюти. В разі суттєвого зростання вартості газу урядовець передбачає зростання цін на продукти споживання. Навіть за оптимістичними прогнозами збільшення ВВП наступного року не перевищить 5-6%.

XS
SM
MD
LG