Спеціальні потреби

Актуально

Свiтовий банк: в Українi бiзнесу потрiбнi реформи

Для розвитку бізнесу в Україні необхідні невідкладні реформи. Такий висновок звіту Групи Світового банку “Бізнес у 2006 році”. Звіт висвітлює стан реформ, що мають спростити ведення бізнесу у 155-ти країнах світу, включно з Україною.

2185 годин на рік. Стільки часу мусить згаяти український бізнесмен, аби виконати всі процедури зі сплати податків. За обтяжливістю податкової системи Україна займає передостаннє місце в світі – за нею лише Бразилія, де на сплату податків іде 2600 годин.

Звіт Групи Світового банку “Бізнес у 2006 році” охоплює 155 країн. І за більшістю показників, що описують простоту ведення бізнесу, Україна знаходиться у нижній тридцятці. Так, вартість отримання ліцензій в Україні одна з найвищих у Східній Європі. Щоб зареєструвати право власності, тут доведеться пройти 10 етапів і витратити 93 дні. 43 дні знадобиться, щоб розпочати бізнес – для порівняння, найкраще в Австралії – 2 дні, найгірше в Білорусі – 79 днів. А за індексом захисту прав інвесторів Україна опинилася серед останніх за списком десяти країн світу.

“Витрати коштів і ризики, пов”язані з веденням бізнесу в Україні, залишаються високими”, -- заявив, коментуючи звіт, директор Світового банку по Україні, Білорусі та Молдові Пол Бермінгем. За його словами, для поліпшення бізнес-клімату в Україні потрібно здійснити невідкладні реформи, про які – нагадує він – ішлося в інавгураційній промові президента Ющенка:

«Ми вважаємо, що повинна відбутися радикальна, негайна та всеохоплююча реформа регуляторного режиму, в якому діє бізнес. Потрібно спростити реєстрацію, переглянути систему ліцензування та порядок проведення перевірок. При цьому уряд має тверезо оцінювати власний прогрес. Не за кількістю папірців, яких вдалося позбутися, хоча і це важливо, а за тим, як почувається бізнесова громада, чи справді покращились умови для ведення бізнесу, чи ні. Це є основний показник», -- зазначив Пол Бермінгем.

У звіті Світового банку відзначається і певний поступ в Україні: в минулому році дещо скоротилися витрати на започаткування бізнесу, забезпечено також кращий доступ до кредитів. Позитивна динаміка порівняно з 2003 роком є. Однак потепління в українському бізнес-кліматі, наголошують експерти Світового банку, відбувається надто повільно.

Всі новини дня

В Конгресі США розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

У Конгресі США сьогодні розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Окрім прямої військової та економічної підтримки, законопроект передбачає виділення коштів на "підготовку та відповідь на потенційні ядерні та радіологічні інциденти".

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

Євросоюз оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та головний дипломат ЄС Жозеп Боррель пояснили: санкції стосуватимуться експортно-імпортних обмежень – і є відповіддю на нову ескалацію війни в Україні.

“Надсилають повістки всім підряд”: росіяни масово виїжджають з Росії в Грузію, щоб ухилитися від мобілізації. Відео

Чоловіки виїжджають з Росії, щоб ухилитись від мобілізації. Тисячі людей стоять в черзі на в'їзді в Грузію. Значна частина грузинів побоюється, що із тими, хто проти російського вторгнення в Україну, прибудуть і ті, хто підтримує політику Кремля, але не хоче воювати особисто.

CША оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в понад 1 мільярд доларів. Відео

США оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в 1 млрд дол. В нього входять 18 систем HIMARS, боєприпаси до них та інше озброєння. Також США готують санкції у відповідь на проведення РФ того, що вона називає референдумами на тимчасово окупованих територіях України.

Пентагон оголосив про додаткові $1,1 млрд військової допомоги Україні, серед яких 18 HIMARS

Високомобільна артилерійська ракетна система HIMARS під час навчань у Латвії, 26 вересня 2022. REUTERS/Ints Kalnins

Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу Україні в розмірі близько 1,1 мільярда доларів США в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (Ukraine Security Assistance Initiative - USAI). "Цей пакет USAI [...] являє собою багаторічну інвестицію в критично важливий потенціал для нарощування потужності Збройних Сил України, які продовжують захищати суверенітет і територію України перед обличчям російської агресії", - йдеться у повідомленні Пентагону.

Американське оборонне відомство пояснює, що на відміну від розпорядження президента Байдена (Presidential Drawdown Authority - PDA), що дозволяло швидко постачати Україні обладнання із запасів Пентагону, USAI дає можливість уряду США закуповувати техніку у виробників.

Відповідно до USAI, США відправлять до України зокрема 18 додаткових ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS) і боєприпасів до них; 150 броньованих багатоцільових машин високої мобільності (HMMWV); 150 тактичних машин для буксирування зброї; 40 вантажівок і 80 причепів для перевезення важкої техніки; два радари для безпілотних літальних систем, тактичні захищені системи зв'язку, системи спостереження, оптика, обладнання для знешкодження вибухонебезпечних предметів, бронежилети та інше польове спорядження.

Загалом від початку неспровокованого та жорстокого вторгнення Росії 24 лютого США виділили для України понад 16,2 мільярда доларів безпекової допомоги, повідомляє Міноборони США. Там зазначено: "Разом із нашими союзниками та партнерами наші об’єднані зусилля допоможуть Україні й надалі досягати успіху сьогодні, одночасно зміцнюючи потужність українських сил для забезпечення подальшої свободи та незалежності українського народу".

Медіа повідомляють, що уже наступного тижня російські законодавці можуть "прийняти до складу" Росії окуповані території України після фіктивних "референдумів" не визнаних США, ЄС, країнами "Групи семи" та Україною. У відповідь на псевдореферендуми, часткову мобілізацію та ядерні погрози ЄС оголосив про новий пакет санкцій проти Кремля, відповідні обмеження готує й Вашингтон.

Більше

XS
SM
MD
LG