Спеціальні потреби

В Азербайджанi затримано активiста «Пори»


Другу добу в Азербайджані утримується радник українського міністра закордонних справ і активіст партії «Пора» Сергій Євтушенко. Згідно з останніми повідомленнями, він знаходиться в аеропорту Баку. Міністерство закордонних справ України протягом дня безрезультатно намагалося з`ясувати причини затримання свого громадянина. Відомо, що він їхав в складі делегації на конференцiю, організовану азербайджанською опозицією. Про розвиток подій навколо затримання наш кореспондент Руслан Дейниченко говорив телефоном із директором Міжнародного інституту демократії Сергiй Таран, який нині перебуває в бакинському аеропорту.

РД: Сергію, ви зараз на місці події. Чи з`явилася якась нова інформація про Сергія Євтушенка? Де він перебуває?

СТ: На даний момент Сергій Євтушенко перебуває в приміщенні аеропорту. Йому далі загрожують висилкою в Росію. Кожної години до нього підходять і розказують, як його будуть депортувати.

РД: Чи вдалося вам з`ясувати, за що саме затримали Сергія Євтушенка?

СТ: Неофіційно Азебайджан повідомив про три версії своїх дій. Перша версія заявилася вчора – через кілька годин після затримання. Один із заступників міністра сказав, що україського активіста взагалі не затримували. Ще через кілька годин азербайджанці почали говорити, що він потрапив до списку людей, яким заборонено в`їзд до республіки. І лише недавно нам повідомили, що Сергій Євтушенко не є персоною нон-грата. Офіційних пояснень своїм діям Азербайджан ще не надав і невідомо, чи надасть.

РД: Сергію, а хто саме утримує вашого колегу під вартою? Це митники, чи якісь служби безпеки? Вам вдалося поговорити із ними?

СТ: Ті охоронці, які його охороняють, просто тікають від нього, коли він звертається до них із будь-якими питаннями. Так само вони тікають від нас і всі мої спроби поговорити із офіцерами, які його охороняють закінчилися тим, що офіцери тікають і зривають із себе бейджі, щоб не можна було прочитати їхні прізвища і зрозуміти, хто вони такі.

РД: Сергію, чи контактували ви з приводу затримання вашого колеги з українським посольством в Баку? Чи підключилося воно до з`ясування ситуації?

СТ: Українське посольство передало ноту азербайджанському МЗС, де висловило занепокоєння в зв`язку із незаконним затриманням українського громадянина. А також вимагає дати пояснення азебрайджанської сторони її дій. Жодної відповіді з боку Азербайджану не надходило. Вдалося через посольство передати йому воду і продукти.

РД: Партія «Пора» провела сьогодні пікетування азербайджанського посольства в Києві. З`явилися повідомлення що акції протесту проти затримання українського громадянина відбулия і в Баку. Хто їх організував?

СТ: На підтримку українського активіста виступають прості громадяни, громадські активісти а також політики Азебрайджану. Буквально годину тому завершилося пікетування аеропорту, яке організувала опозиційна партія «Мусават». Я думаю, що ми продовжимо працювати з посольством і громадькими активістами Азербайджану з тим, щоби відпустили українського активіста.

XS
SM
MD
LG