Спеціальні потреби

Президент Буш пропонує допомогу жертвам урагану Катрiна


Президент Буш пропонує, щоб федеральний уряд покрив більшість коштів відбудови регіону, спустошеного ураганом Катріна, і допомоги його жертвам, яких - сотні тисяч. Про це він повідомив у телезверненнi до народу з Нового Орлеану, - міста, якому завдано найбільшої шкоди.

Президент Буш заявив, що держава не залишить жертв Катріни напризволяще, а відбудує шляхи і мости, забезпечить людей житлом і медичною опікою, заплатить за перекваліфікацію:

«Усім, хто несе тягар особистих втрат, я висловлюю щире співжуття нашої країни. Усім, хто служив і пожертвував у час цього стихійного лиха, я висловлюю вдячність нашої країни. І сьогодні я також даю цю обіцянку американського народу: в усьому регіоні, ураженому ураганом, ми зробимо все, що необхідне, ми залишимось там, як довго тільки треба, щоб допомогти нашим громадянам відбудувати свої міста і своє життя».

Деякі експерти прогнозують, що кошти відбудови перевищать суму в триста мільярдів доларів, яку США дотепер витратили на збройнi операцiї в Афганістані та Іраку.

Багато американців вважають, що влада -- і місцева, і штатна і федеральна - неадекватно і пізно відреагувала на спустошення, заподіяне ураганом Катріна.

За це дісталось і самому президенту Бушу - його рейтинг впав до найнижчого за увесь час його перебування в Білому домі рівня.

Гостру критику на адресу влади викликало також те, що більшість тих, хто найбільше потерпів - це афро-американці. Президент Буш визнав це, вказуючи на те, що регіон Мексиканської затоки терпить від глибокої, тривалої убогості:

«Та убогість має свої коріння в історії расової дискримінації, яка позбавила цілі покоління можливостей, що їх надає Америка. Ми маємо обов'язок боротися з цією убогістю, боротися сміливими діями. Давайте відбудуємо все, чим ми дорожили в минулому, і здолаємо спадщину нерівноправності».

Президент закликає до створення так званих зон можливості, в яких надаватимуться пільги за інвестиції, що створюють місця праці, включно з податковими пільгами і гарантованими позиками малим підприємствам. Він також пропонує надання допомоги в п'ять тисяч доларів усім, хто втратив роботу і шукає нової.

XS
SM
MD
LG