Спеціальні потреби

Актуально

Оголошено новий конкурс для навчання у США

Американський уряд оголосив про початок нового щорічного конкурсу для громадян України, які бажають навчатися у Сполучених Штатах. Наступного року таку можливість отримають декілька сот українських школярів, студентів та викладачів.

Для тих, хто бажає потрапити на навчання до Сполучених Штатів, почалася гаряча пора. Американський уряд оголосив про початок чергового конкурсу. Вісім програм розраховані для школярів, студентів та науковців. Цього року, на відміну від попереднього, набір не скорочувався. Вчитися до Сполучених Штатів з України поїде майже 350 людей. Переважна більшість із них школярі. Решта – студенти і викладачі.

Керівник американського освітнього центру в Києві Христина Пенджола каже, що кількість бажаючих здобути освіту в США не зменшується:

«Найбільше люди кажуть, що хочеться побачити як все в Штатах відбувається, зрозуміти й американську культуру й американських людей і управління американське. Чути про це – одна річ. Але коли вони побувають там, живуть і дихають тим повітрям, вони вважають, що більше знатимуть. Тому я думаю, що така зацікавленість у такій програмi».

Загалом у програмах обміну взяли участь понад 20 тисяч громадян України. Один із них – Вадим Галайчук. Три роки тому він отримав диплом юриста в штаті Мічіган. Каже, що про навчання у США мріяв з дитинства. Найбільше в американському університеті його вразила можливість самостійно обирати програму навчання:

«Я вибирав собі практично сам із того, що я хочу вивчати, коли і як я те хочу вивчати. Я міг вибрати собі – або я пишу дисертацію, або роблю якийсь практичний дослід. І його результати стають базою для захисту диплому. Тобто основна відмінність, яку я помітив – це є гнучкість програми навчання».

Крім навчання студенти мають обов`язково пройти практику в американських компаніях. Галайчук працював у відомій вашингтонській адвокатській фірмі. Каже, що саме там відчув, що значить бізнес по-американськи:

«Ми щодня робили те, що називається табелювання свого часу. Кожен працівник компанії, починаючи від партнера, працівника і закінчуючи практикантом, яким був я, в кінці кожного дня заповнювали спеціальні електронні таблиці, де ми розписували, на якого конкретно клієнта ми витрачали свій робочий час. Чудова система!».

Всі цьогорічні конкурси відкриті – відбір кандидатів здійснюється на підставі академічних досягнень, знання англійської мови і готовності до навчання у США. Докладну інформацію про умови навчання а також перелік необхідних документів можна знайти на інтернет-сторінці Американського посольства в Києві.

Всі новини дня

Джамала про культуру, музичний активізм та як говорить з синами про війну в інтервʼю Голосу Америки. Відео

“Перемога – це повне повернення наших територій”, – переконана українська співачка Джамала. За її словами, оскільки наразі немає ніяких безпекових гарантій для України, українці мають захищати себе самі. Про це переможниця Євробачення заявила в інтерв’ю «Голосу Америки» у Нью-Йорку.

Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Відео

Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Передовсім він зосереджений на підсиленні протиповітряної оборони.

Американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Відео

Тим часом американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Видання Нью-Йорк Таймс пише, що американські супутники з інфрачервоними сенсорами зафіксували вибух на Каховській ГЕС перед її руйнуванням.

Майбутнє фінансування для України обговорюють у Конгресі США. Відео

Майбутнє фінансування для України обговорюють у Конгресі США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:54 0:00

Президент Байден заявив, - упевнений, що в США буде фінансування для України стільки, скільки буде потрібно, незважаючи на деякі скептичні голоси в Конгресі США.

У США оприлюднили текст обвинувачень проти Трампа: 31 із 37 пунктів стосується Закону про шпигунство

Спеціальний прокурор Джек Сміт під час прес-конференції щодо оприлюдненого тексту обвинувачень проти Дональда Трампа. 9 червня 2023 р. AP Photo/Alex Brandon

Міністерство Юстиції США оприлюднило у п'ятницю текст обвинувачень проти колишнього президента США Дональда Трампа. 37 пунктів обвинувачень стосуються, зокрема, несанкціонованого зберігання секретних документів, надання неправдивих свідчень та змови з метою перешкодити правосуддю після того, як Дональд Трамп залишив Білий дім у 2021 році.

31 із 37 пунктів стосуються порушення Закону про шпигунство через зберігання документів щодо національної оборони.

Джек Сміт, спеціальний прокурор, який розслідує ймовірне неправильне поводження Дональда Трампа з секретними документами, заявив у п'ятницю, 9 червня, що порушення законів про захист інформації щодо національної оборони “ставить країну під загрозу”.

Йдеться саме про федеральні звинувачення колишньому президенту США Дональду Трампу, де 31 пункт щодо потенційно неправомірного поводження з секретними документами стосується Закону про шпигунство – інформує видання Forbes.

Цей закон забороняє навмисне збереження інформації про національну оборону.

Щодо інших звинувачень проти Трампа, то вони пов'язані з перешкоджанням правосуддю та наданням неправдивих заяв.

“Сьогодні було розкрито суть обвинувального акту, який звинувачує Дональда Трампа у тяжких порушеннях наших законів про національну безпеку, а також в участі у змові з метою перешкоджання правосуддю”, - заявив прокурор Сміт.

Обвинувачення будуть пред’явлені Трампу у вівторок

Обвинувачення будуть пред’явлені Дональду Трампу пізніше у вівторок, коли він постане перед судом у Маямі. Вони пов’язані із секретними документами, що були привезені до флоридського помешкання Трампа в Мар-а-Лаго після його президентського терміну.

“У нас в країні єдиний набір законів, і вони стосуються всіх”, — наголосив прокурор Сміт на прес-конференції.

Він також додав, що обвинувачені у цій справі мають вважатися невинними, доки їхня провина не буде доведена у суді. Та пообіцяв, що домагатиметься швидкого судового розгляду справи відповідно до суспільного інтересу і прав обвинувачених.

Як повідомляв Голос Америки, Федеральне журі присяжних південного американського штату Флорида ухвалило безпрецедентне рішення про висунення звинувачення проти колишнього президента США Дональда Трампа.

За інкримінований злочин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

Більше

XS
SM
MD
LG