Спеціальні потреби

Актуально

Обговорюють можливості податкової амністії

Український національний комітет Міжнародної торгової палати планує розробити до кінця року і передати на розгляд парламенту проект податкової амністії. Про це повідомив голова комітету Володимир Щелкунов. Він також додав, що до кінця наступного року така амністія може бути проведена.

За даними експертів, у тіньовому секторі усього світу сьогодні працює близько 8 трильйонів доларів США. У країнах, що розвиваються, чи країнах з перехідною економікою, відсоток тіньових коштів звичайно вищий, ніж у країнах з ринковою економікою. В Україні про необхідність податковї амністії говорять вже 10 років, проте досі не було зроблено жодного реального кроку у цьому напрямку. Голова Українського національного комітету Міжнародної торгової палати Володимир Щелкунов, зібравши експертів та представників владних іститутів, пообіцяв взяти питання проведення амністії під контроль і усі розробки передати на розгляд парламенту наприкінці цього року. На його думку, час для проведення такої амністії вже давно настав і держава має це розуміти:

«Працювати прозоро згідно з законодавством України, згідно податкових вимог не вигідно. Та структура, яка буде працювати прозоро, вона ніколи не буде розвиватись, тому й придумали легальні схеми і спрощення кількості виплати податків, і схеми уходу в тінь, невигідні, але ділові кола змушені працювати по цим схемам. Ми показали на конкретних цифрах, з чим погодились урядовці, що да, це дійсно є те, що заганяє ділові кола України у тінь».

Варіантів проведення податкової амністії безліч. Через цей процес рано чи пізно проходять майже усі країни. Заступник голови правління експертно-аналітичного центру „Соціум” наводить приклад Італії, де цей процес відбувся за одну ніч, а на наступний день ВВП країни зріс на 13%. Втiм українські чиновники вважають цей досвід неприйнятним для України. На думку представника Кабінету Міністрів Олександра Бондарчука, процес податкової амністії має бути не одноденним і громадяни мають наперед знати усі умови його проведення:

«Для проведення амністії, як мінімум, потрібно провести ознайомлення усіх платників, при чому дійсно не за ніч, не за день, не за два, а як мінімум півроку-рік, щоб всі платники знали про цю реформу – максимально. І звичайно, коли наступить відповідна дата, щоб вони могли з відкритою душею задекларувати ці податки».

Крім того, найкращим варіантом для проведення такої амністії має бути прийняття парламентом нового податкового кодексу. Саме у момент вступу його в силу має пройти роз`яснювальна робота, щодо податковї амністії та її проведення. За словами представника ДПА Віктора Косарчука, оскільки підприємства вимагають від держави гарантій, що після амністії їх не будуть переслідувати, то ця ініціатива має бути затверджена парламентом на рівні закону:

«Для того, щоб було достатньо гарантій, на мою думку, це має бути хоча би рівень закону, тому що в інакшому випадку довіра до того нормативного акту не буде такою, яка би сприяла легалізації».

Експерти вважають, що проведення податкової амністії несе у собі багато психологічних моментів. Так, наприклад, усім дисциплінованим платникам податків доведеться пояснювати, чому держава пробачає борги тим, хто ці податки не сплачував. Крім того необхідно досягнути того, щоб підприємці повірили державі і легалізували свої прибутки. Загалом, за даними опитування, податкову амністю підтримує близько 85% респондентів.

Всі новини дня

«Митці у війні». Відео

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Власний досвід проживання війни змушує до пошуку нової мистецької мови. «Митці у війні» - програма, започаткована у Львові, існує завдяки донатам, підтримує митців, які працюють в Україні та заохочує їх повертатися до творчості.

"Готові відповісти подальшими санкціями" - ЄС про ядерні заяви Путіна

Міжконтинентальна балістична ракета "Ярс" випробувана під час російських ядерних навчань з пускового майданчика в Плесецьку, 26 жовтня 2022. Прес-служба Міноборони РФ/AP

Розміщення російської тактичної ядерної зброї у Білорусі означатиме "безвідповідальну ескалацію та загрозу європейській безпеці", і Євросоюз "готовий відповісти подальшими санкціями". Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Він додав, що "Білорусь ще може це зупинити, це їхній вибір".

Намір Кремля засудила й Франція. Там закликали Москву проявити "відповідальність" і скасувати "дестабілізуюче" рішення. "Після порушення Росією... договору New START, ця угода є додатковим елементом підривання міжнародної архітектури контролю над озброєннями та стратегічної стабільності в Європі", - йдеться у заяві МЗС країни.

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що заява президента Путіна є "спробою залякування". "Порівняння, проведене президентом Путіним щодо розподілу ядерних сил НАТО, вводить в оману і не може бути використане для виправдання кроку, оголошеного Росією", – заявили у Берліні і нагадали про зобов'язання Білорусі за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.

Зовнішньополітичне відомство Литви заявило, що "в якості одного із заходів у відповідь [заяві Кремля] Литва закликатиме до введення нових санкцій". "Разом зі своїми євроатлантичними партнерами Литва вирішить, як реагувати на ці мілітаристські плани російського та білоруського режимів", - йдеться в заяві міністерства.

Раніше у відповідь на заяву Кремля МЗС України звернулось до держав Групи Семи та ЄС "попередити білоруську владу про далекосяжні наслідки для Білорусі у разі її згоди прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від Росії".

"Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема і як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї", - йдеться у заяві Києва поряд із вимогою негайно скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН.

Як повідомляв Голос Америки, НАТО назвало ядерну риторику Москви "небезпечною та безвідповідальною", але там додали, що "не помітили жодних змін у ядерній позиції Росії, які б змусили їх скоригувати нашу власну". В Білому домі заявили, що не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь. Також міністерство оборони США заявило, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю, а також пообіцяли далі "стежити за цією ситуацією".

У статті використано матеріали AFP, Reuters

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Jam Factory – це центр сучасного мистецтва у будівлях фабрики, зведених у ХІХ столітті. Попри війну, його будівництво відновили у Львові. «Цей неоготичний стиль старої фабрики несе у собі дивовижний шарм», - каже історик та засновник арт-центру Гаральд Біндер.

У Білому домі не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь 

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі

Відповідаючи на запитання журналістки каналу CBS про обіцянку президента Росії Володимира Путіна розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі сказав: «Ми повинні за цим стежити та побачити, куди це піде».

«Ми не бачили жодних ознак того, що він виконав цю обіцянку або перемістив ядерну зброю. Насправді ми не бачили жодних ознак того, що він має будь-який намір застосувати ядерну зброю всередині України. Очевидно, ми погоджуємося, що ядерну війну не слід вести, жодну ядерну війну неможливо виграти. Очевидно, що це перетне важливий поріг. Я також хотів би вам сказати, що оскільки ми стежимо за цим, і ми стежимо за цим щодня, адже ми повинні, зважаючи на риторику, що лунає з Москви, і риторику, яка лунає з початку війни, - ми не бачили нічого, що змусило б нас змінити нашу стратегічну позицію стримування», - заявив Кірбі в програмі «Обличчям до нації» в неділю.

Як раніше повідомляв Голос Америки, Пентагон заявив, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю.

«Ми бачили повідомлення про оголошення Росії і продовжуватимемо стежити за цією ситуацією, - йдеться у суботній письмовій заяві прес-служби Міністерства оборони, яку цитує агентство Reuters. - Ми не бачили жодних підстав коригувати нашу стратегічну ядерну позицію, а також жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Ми залишаємося відданими колективній обороні альянсу НАТО».

Про свій намір розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі Путін заявив в інтерв'ю, показаному на телеканалі «Россия-24» 25 березня.

За словами Путіна, білоруський керівник Олександр Лукашенко уже довгий час просив його розмістити таку зброю в країні. Як заявив російський президент, до 1 липня має завершитися будівництво в Білорусі сховища для тактичної ядерної зброї. Крім того, Білорусі передано ракетний комплекс «Іскандер», який може використовувати цю зброю, та літаки, які можуть нести ядерні ракети.

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:50 0:00

Американець Зак Нельсон вивчив українську мову через соцмережі. Він каже: "Я дуже-дуже люблю українську мову і дуже цікавлюся діалектами".

Більше

Відео - найголовніше

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00
XS
SM
MD
LG