Спеціальні потреби

Актуально

Обговорюють можливості податкової амністії

Український національний комітет Міжнародної торгової палати планує розробити до кінця року і передати на розгляд парламенту проект податкової амністії. Про це повідомив голова комітету Володимир Щелкунов. Він також додав, що до кінця наступного року така амністія може бути проведена.

За даними експертів, у тіньовому секторі усього світу сьогодні працює близько 8 трильйонів доларів США. У країнах, що розвиваються, чи країнах з перехідною економікою, відсоток тіньових коштів звичайно вищий, ніж у країнах з ринковою економікою. В Україні про необхідність податковї амністії говорять вже 10 років, проте досі не було зроблено жодного реального кроку у цьому напрямку. Голова Українського національного комітету Міжнародної торгової палати Володимир Щелкунов, зібравши експертів та представників владних іститутів, пообіцяв взяти питання проведення амністії під контроль і усі розробки передати на розгляд парламенту наприкінці цього року. На його думку, час для проведення такої амністії вже давно настав і держава має це розуміти:

«Працювати прозоро згідно з законодавством України, згідно податкових вимог не вигідно. Та структура, яка буде працювати прозоро, вона ніколи не буде розвиватись, тому й придумали легальні схеми і спрощення кількості виплати податків, і схеми уходу в тінь, невигідні, але ділові кола змушені працювати по цим схемам. Ми показали на конкретних цифрах, з чим погодились урядовці, що да, це дійсно є те, що заганяє ділові кола України у тінь».

Варіантів проведення податкової амністії безліч. Через цей процес рано чи пізно проходять майже усі країни. Заступник голови правління експертно-аналітичного центру „Соціум” наводить приклад Італії, де цей процес відбувся за одну ніч, а на наступний день ВВП країни зріс на 13%. Втiм українські чиновники вважають цей досвід неприйнятним для України. На думку представника Кабінету Міністрів Олександра Бондарчука, процес податкової амністії має бути не одноденним і громадяни мають наперед знати усі умови його проведення:

«Для проведення амністії, як мінімум, потрібно провести ознайомлення усіх платників, при чому дійсно не за ніч, не за день, не за два, а як мінімум півроку-рік, щоб всі платники знали про цю реформу – максимально. І звичайно, коли наступить відповідна дата, щоб вони могли з відкритою душею задекларувати ці податки».

Крім того, найкращим варіантом для проведення такої амністії має бути прийняття парламентом нового податкового кодексу. Саме у момент вступу його в силу має пройти роз`яснювальна робота, щодо податковї амністії та її проведення. За словами представника ДПА Віктора Косарчука, оскільки підприємства вимагають від держави гарантій, що після амністії їх не будуть переслідувати, то ця ініціатива має бути затверджена парламентом на рівні закону:

«Для того, щоб було достатньо гарантій, на мою думку, це має бути хоча би рівень закону, тому що в інакшому випадку довіра до того нормативного акту не буде такою, яка би сприяла легалізації».

Експерти вважають, що проведення податкової амністії несе у собі багато психологічних моментів. Так, наприклад, усім дисциплінованим платникам податків доведеться пояснювати, чому держава пробачає борги тим, хто ці податки не сплачував. Крім того необхідно досягнути того, щоб підприємці повірили державі і легалізували свої прибутки. Загалом, за даними опитування, податкову амністю підтримує близько 85% респондентів.

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG