Спеціальні потреби

Україна поглиблює спiвробiтництво з союзом НАТО


Українські збройні сили поглиблюють стосунки із Північно-атлантичним альясном. Цими днями сторони домовлилися про спільні морські навчання і стажування українських військових на кораблях країн-членів НАТО.

Завершився візит в Україну американської військової делегації на чолі з начальником відділу Військово-повітряних сил США в Європі підполковником Ричардом Міллером. Як повідомляє прес-служба Міноборони, американські військові познайомили українських льотчиків із системами безпеки польотів у авіаційних підрозділах країн-членів НАТО. Вони також надали консультації з питань досягнення взаємосумісності систем забезпечення безпеки польотів в авіаційних частинах Об’єднаних сил швидкого реагування збройних сил України. Переважна кількість тренінгів і робочих зустрічей відбулися у Вінниці – у штабі командування Повітряних сил.

В Одесі продовжує роботу багатонаціональна інспекційна група. Офіцери верифікаційних структур збройних сил Сполучених Штатів, Греції, Канади та Бельгії перевіряють дотримання Україною умов Договору про звичайні збройні сили.

В той же час Штаб Військово-морських сил України у Севастополі відвідав командувач морським компонентом сил НАТО віце-адмірал Роберто Чезаретті. Під час зустрічі з командуванням українського флоту сторони обговорили перспективи участі підрозділів у антитерористичній морській операції альянсу “Активні зусилля”, яка триває у Середземному морі. До кінця року в Україні створять державний контактний пункт, який координуватиме обмін інформцією між українськими та натiвськими структурами.

Для налагодження тісніших зв`язків сторони домовилися про стажування українських офіцерів та контрактників на кораблях НАТО в Середземному морі.

У середині жовтня очікується візит в Україну генсека альянсу Яапа де Хооп Схеффера. Він візьме участь у нараді Північно-атлантичної ради. Сторони очікують, що під час візиту відбудетьсся черговий раунд переговорів про набуття Україною членства в НАТО.

XS
SM
MD
LG